Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11688 miejsce

21-letnia Polka, Sabina Uryga, od roku tkwi w tureckim więzieniu

23 kwietnia 2010 roku, przed odlotem z tureckiego lotniska w Istambule, została zatrzymana 21-letnia Sabina Uryga, wracająca z 10-dniowej wycieczki do Turcji, studentka pierwszego roku GWSP. Od roku jest przetrzymywana w tureckim więzieniu Bakirkoy Kadin Kapali.

Sabina Uryga / Fot. Prywatne archiwum Sabiny Urygi22 marca sąd turecki wydał wyrok 7,5 lat pozbawienia wolności. Prokurator żądał najwyższej kary 15 lat więzienia. Za dobre sprawowanie sędzia złagodził wyrok o połowę.

Sabina do Turcji pojechała na 10-dniową wycieczkę, tam też poznała przez swoją koleżankę Nigeryjczyka Cury Murphy. Jak mówiła, cały pobyt przebiegał bez problemu. W dniu powrotu dziewczyna zauważyła, że zamki w jej walizce są zepsute.

Przyjaciele Nigeryjczyka pożyczyli Sabinie nową walizkę. W walizce, jak się okazało przy kontroli na lotnisku, były zaszyte narkotyki. Sabina trafiła do jednego z cięższych tureckich więzień. Jej mama po roku dostała zgodę na spotkanie z Sabiną, które odbyło się 25 marca. Spotkanie było otwarte i trwało 45 minut. Mogły się w końcu uściskać. Wszystko, co się wydarzyło, to dla nich prawdziwy dramat.

czy Sabina Uryga wyjdzie z tureckiego więzienia? Najnowsze informacje w sprawie

Znajomi dziewczyny postanowili pomóc jej i jej mamie. Anita Sobczyńska z Gorzowa Wielkopolskiego założyła stronę internetową, na której została umieszczona petycja stworzona przez dwie dziewczyny z Warszawy do kancelarii prezydenta RP z prośbą, by Polska nie pozostawiła swojej obywatelki bez pomocy. Petycję napisała Kasia Murawska i Joanna Kądziela.

Jeśli zainteresowała Cię ta historia odwiedź stronę www.sabina.priv.pl i podpisz się pod petycją.

Narkotyki - czego możemy nauczyć się od Holandii

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ernest Wójcik
  • Ernest Wójcik
  • 26.05.2011 01:13

Podpisałem petycję, według mnie sprawa jest jasna dziewczyna została wmanipulowana. Zastanawiam się czy osadzona może przyjmować listy. Akcja pisania listów mogłaby przynieść nieco nadziei dziewczynie, czy ktokolwiek z zwykle opieszałych i niekompetentnych polskich władz się zainteresował tą sprawą?. Czy może uważają ze jeżeli sprawa idzie o narkotyki lepiej się w to nie mieszać ?.
Indolencja w zabieganiu o nasze prawa idzie tu w parze z wysokimi wymaganiami odnośnie naszych obowiązków względem państwa, to trzeba zmienić, w sumie każdy z nas może być w coś wkręcony, albo porwany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
  • adam
  • 14.04.2011 21:41

tu nie sa p;otrzebne wspolczucia..zakladanie stron itd...tylko potrzebna jest onkretna
pomoc.zbiorka pieniedzy na dobrego adwokata...i zalozenie przez niego apelacji
...bo inaczej odsiedzi wszystko.......aby jej jeszcze nie dolozyli.......
a wiec......gdzie sa ci chojni ludzie ktorzy chca pomoc?..niema ich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek, Warszawa
  • Tomek, Warszawa
  • 02.04.2011 01:51

dobrze jej

chciala turcje

teraz mal 7,5 lat

niech ja tam dobrze ruchaja

Komentarz został ukrytyrozwiń
...
  • ...
  • 01.04.2011 11:40

Po co ktoś miałby podrzucac jej te narkotyki? Może to głupie pytanie, ale ja po prostu nie widze w tym sensu. I że akurat od razu policja się nią zainteresowała...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Skwarek
  • Marek Skwarek
  • 31.03.2011 11:11

dobrze ze TAKA sprawa zaistniala , meczenska S U jest zywym przykladem na egzotyczne kontakty-milostki, itp dla wielu innych , zadnych innosci ew latwych pieniedzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tutaj Polacy możemy przetestować przy okazji naszą wspaniałą, rządową dyplomację i jaj stosunek do polskiego i uwięzionego obywatela za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zatem, proszę. młodzieży świata. Piszcie APEL do rządu, do prof. Buzka, do Brukseli
i gdzie się da. Tylko nagłośnienie sprawy coś pomóc może. Mocne nagłośnienie.
BIĆ NA ALARM. Ale także uświadamiać. Biura podróży powinny informować. pisać ulotki informacyjne. Dlaczego jest takie niedoinformowanie podróżnych i turystów ?
Internet był w stanie zrobić rewolucję arabską, a tutaj by nie mógł coś zdziałać? nie wierzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wątek 'europejski' wart jest zastanowienia. W przyszłym półroczu Polska obejmuje prezydencję w UE i polskie władze mogłyby, gdyby tylko chciały, zażądać od Turcji pełnego wyjaśnienia sprawy, a gdyby Turcy nas olali tak jak Rosjanie ws. Smoleńska, to nawet być przeciwko wstąpieniu tego kraju do UE. Gdyby Polską rządzili mężowie stanu, wiedzieliby co z tym fantem zrobić.

Tylko zwróćmy uwagę, że równolegle dziś media informują o pierwszym wywiadzie p. Jadwigi Kaczyńskiej po katastrofie smoleńskiej, w którym powiedziała - i trudno nie przyznać jej racji - że państwo polskie nie upomina się już nawet o swoich przywódców. Myślę, że po katastrofie smoleńskiej wielu Polaków zdało sobie sprawę, że państwo, które oddaje śledztwo ws. największej katastrofy lotniczej i politycznej w III RP w ręce rosyjskie, nie upomni się także o nich, gdyby zaszła taka potrzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Turcja ma nadzieję na wejście do EU - więc jest szansa, że ten koszmar dla dziewczyny nie będzie trwał te całe 7 lat. Zaangażowanie w tę sprawę naszego rządu jest konieczne.
Niestety, to za naiwność i lekkomyślność Sabina płaci ogromną cenę.
Dramat wielki. Mogła mieć w walizce zaszytą bombę, byłaby wówczas jako terrorystka w jeszcze gorszej sytuacji. Pewien Szwajcar za kilka ziarenek ziółek dostał karę śmierci bodaj w Singapurze czy Birmie. Po kilku latach walki o niego, heroicznej wręcz, udało się go wydostać.
W sprawie Sabiny trzeba działać. Szkoda dziewczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.