Facebook Google+ Twitter

220. urodziny Aleksandra Fredry

W czerwcu minie 220 lat od urodzin Aleksandra Fredry. Dlatego sejmowa Komisja Kultury odpowiedziała się za projektem uchwały rocznicowej w sprawie uczczenia pamięci komediopisarza. Z tej okazji Dom Komedii 20 czerwca zaprasza na grę miejską.

Głównym punktem rozpoczynającym obchody będzie gra miejska "Wszyscy grają Fredrę" w Warszawie.

Tak o grze mówi przedstawicielka organizatora, Domu Komedii: Wszyscy grają Fredrę będzie wydarzeniem, wyróżniającym się tym, że w tworzeniu scenariuszy współgrały trzy elementy: oryginalne teksty Fredry, doświadczony organizator gier miejskich i aktorzy. Scenariusze nie zostały zaprojektowane odgórnie, ale były współtworzone przez aktorów i performerów - wyjaśnia Katarzyna Kwiecień.Logo gry / Fot. GamesDevelopment

Komedie Fredry wielu z nas kojarzą się z lekturami szkolnymi. Dlatego warszawskie teatry eksperymentalne i tradycyjne, performersi i lalkarze w podczas gry będą interpretować Fredrę na nowo. Poszczególne punkty gry zostały przygotowane przez aktorów z teatru Baj, teatrów: Klancyk, Stop-Klatka, Performeria Warszawy, Fudnacji Sztuka Ciała, Fundacji PERFORM, Teatru Parabuch.

Gracze, aktorzy i organizatorzy zapraszają do rejestracji. Już tu czeka na chętnych pierwsze zadanie, trzeba odpowiedzieć na pytanie o Pawła i Gawła z Fredrowego wierszyka: który z nich mieszkał na dole, a który na górze - pytają organizatorzy i proszą o przesyłanie odpowiedzi na adres kontakt@gamesdevelopment.pl

Patronami gry są m.in. miesięcznik Teatr, portal e-teatr, dlastudenta.pl, Wolne Lektury, WawaLove, Biblionetka, NZS UW, AEGEE Warszawa.

Organizatorem gry jest Dom Komedii Aleksandra Fredry, operatorem: Games Development

Więcej na: https://www.facebook.com/events/381385791982411/?fref=ts .
Start 20 czerwca o 19:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.