Facebook Google+ Twitter

223 obrazy. 51. Krakowski Festiwal Filmowy rusza już 23 maja

Już w najbliższy poniedziałek rusza najważniejsza filmowa impreza w kraju. Krakowski Festiwal Filmowy to jedyna w Polsce impreza filmowa, której laureaci mogą ubiegać się o Oscara i Europejską Nagrodę Filmową.

Life in a Day 4 / Fot. materiały prasowePodczas tegorocznej edycji miłośnicy twórczości spod znaku X muzy będą mogli zobaczyć aż 223 filmy, w tym 42 fabuły, 49 animacji i 132 dokumenty.

Ponieważ każdy duży festiwal obfituje w wydarzenia towarzyszące, nie mogło zabraknąć ich również na 51. KFF. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji w tym: koncerty, spotkania z twórcami, wystawa, warsztaty dokumentalne, branżowe konferencje, pitching Dragon Forum oraz Targi Filmowe.

51. edycję Festiwalu otworzy premierowy pokaz filmu „Dzień z życia” („Life in a Day”) Kevina Macdonalda, laureata Oscara za film dokumentalny „Jeden dzień we wrześniu”. Ten film to pełnometrażowy dokument, który powstał z materiałów przesłanych przez użytkowników serwisu YouTube ze 197 krajów. Wszystkie powstały jednego dnia - 24 lipca 2010. Dzięki temu powstał barwny, kalejdoskopowy obraz, który stara się odpowiedzieć na pytania: jak wygląda jeden dzień na Ziemi? Jak żyje współczesny człowiek?

Gościem Gali Otwarcia Festiwalu będzie Tomasz Skowroński z Zakopanego, autor jednego z fragmentów tego dzieła.

Więcej: Zbliża się 51. Krakowski Festiwal Filmowy

Zobacz zwiastun festiwalu:Szczegółowy program 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest dostępny na stronie 51.Krakowski Festiwal Filmowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.