Facebook Google+ Twitter

2,25 miliarda mobilnych gadżetów elektronicznych zaleje rynek

Już teraz komórki, netbooki i odtwarzacze multimedialne rozprzestrzeniają się jak zaraza. W roku 2014 ma ich być jeszcze więcej. Na rynek ma w tym roku trafić 2,25 miliarda mobilnych gadżetów elektronicznych.

Do takich wniosków doszła firma badawcza ABI Research. Przeprowadzone przez nią analizy wykazały, że popularność telefonów komórkowych nie rośnie już tak szybko (około 4 proc. rocznie). Co innego sprzedaż pozostałych urządzeń przenośnych. Małe komputery (netbooki), modemy 3G i przenośne odtwarzacze multimedialne sprzedają się nadal znakomicie. To podobno nowy, jeszcze nie do końca zbadany, sektor przemysłu, w którym producenci widzą największy potencjał generowania zysku.

Dla przykładu sprzedaż modemów sieci komórkowych ma rosnąć o około 40 proc. rocznie. Urządzenia typu "ultra mobile" o aż 67 proc. W praktyce oznacza to około 1,2 miliarda urządzeń mobilnych w całym roku 2009, ale już 2,25 miliarda w roku 2014.

Czy w przyszłości będziemy korzystali wyłącznie ze sprzętu mobilnego? Oby tylko wraz z postępem miniaturyzacji i poszerzaniem możliwości gadżetów kieszonkowych, szedł też rozwój technologii produkcji akumulatorów. Po co nam dziesiątki super zaawansowanych gadżetów mobilnych, jeśli poza domem będą one działały zaledwie kilka godzin?

Źródło: Komórkomania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.