Facebook Google+ Twitter

229 osób przebadało się podczas I Biegu Serca!

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek wykwalifikowany personel medyczny kampanii „Ciśnienie na życie”, skontrolował ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdził wiek serca uczestników I Biegu Serca.

 / Fot. CNŻW ubiegłą niedziele uczestnicy I Biegu Serca mieli okazję nie tylko wesprzeć leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, ale również sprawdzić swoje zdrowie pod kątem układu sercowo-naczyniowego. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek pojawił się wykwalifikowany personel medyczny kampanii „Ciśnienie na życie”, który skontrolował ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdził wiek serca zainteresowanych. Z bezpłatnych badań skorzystało 229 osób.
Bieg serca to pierwsza edycja nietypowej akcji organizowanej przez grupę Spartanie dzieciom. Każdy kto wziął w niej udział, tym samym wspierał leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Oprócz charytatywnego charakteru wydarzenia, celem akcji było propagowanie aktywności fizycznej jako zdrowej formy relaksu. Dlatego i tym razem nie zabrakło przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy regularnie zachęcają Polaków do zmiany trybu życia na zdrowszy.
7 września na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek pojawił się wykwalifikowany personel medyczny kampanii, który zbadał poziom ciśnienia tętniczego krwi, a za pomocą innowacyjnej aplikacji sprawdził wiek serca każdego uczestnika Biegu Serca. Z danych przeprowadzonej akcji wynika, że osoby, które przebadały się podczas wydarzenia mają wiek serca zbliżony do metrykalnego. Jedynie serca 20% osób były nieznacznie starsze od nich.
Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na zdrowszy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie niwelował czynniki ryzyka zawału serca i udaru mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.
„Istotnym jest, aby pacjenci przede wszystkim z grup ryzyka zrozumieli konieczność wprowadzenia zmian profilaktycznych w swoim życiu. Pokazanie wieku serca pacjentów pozwoli w prosty sposób uświadomić wszystkim przebadanym, że nawet jeżeli nie wystąpił u nich incydent kardiologiczny, to w każdej chwili może do niego dojść. Zależy nam także na zaktualizowaniu naszej wiedzy na temat zdrowia układu sercowo-naczyniowego Polaków” – komentuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.