Facebook Google+ Twitter

22. Finał WOŚP 2014 w Kazimierzy Wielkiej (świętokrzyskie)

Kazimierza Wielka o godz. 14.00 rozpoczęła 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kazimierskie przedszkolaki podbiły serca publiczności.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał honorowy szef kazimierskiego sztabu WOŚP, burmistrz Tadeusz Knopek. Od rana w kazimierską trasę ruszyło 91 kwestarzy. Deszczowa i wietrzna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom tegorocznej akcji pt. „Na Ratunek”.

XXII Finał WOŚP / Fot. Zdzisław Pilarski www.pilarscy.euKoncert z „serduszkiem” w Kazimierskim Ośrodku Kultury rozpoczął występ dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Parkowe Skrzaty”. Ok. 150 maluchów pod okiem nauczycieli przygotowało wspaniały program artystyczny. Mali artyści, jak zwykle, zachwycili swoimi występami i strojami. Dostarczyli wielu miłych wrażeń oraz artystycznych iXXII Finał WOŚP Kazimierza Wielka Parkowe Skrzaty / Fot. Zdzisław Pilarski www.pilarscy.eu osobistych wzruszeń. Wszystko odbyło się dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pań nauczycielek, które włożyły wiele pracy, własnej inwencji twórczej i zdolności organizacyjnych. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się piosenek, wierszy i układów tanecznych, aby uprzyjemnić spotkanie widzom i zachęcić wszystkich do udziału w tak szczytnym celu.

Ok. godz. 14.50, 16.00, 16.50 i 18.00 odbyły się aukcje przedmiotów na rzecz WOŚP. W koncercie wystąpiły również: przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Motylek”, uczniowie szkół z regionu kazimierskiego, Kółko muzyczne z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Szkoła Tańca „STEP”, Kabaret „Kazimierzaki” z Kazimierzy Małej, Zespół wokalno-instrumentalny „Na Ostatnią Chwilę” z KOK. Koncert zakończył się występem zespołu muzycznego „Mały Kaprys” z Kazimierzy Małej.

Przypomnijmy, że hasło tegorocznej imprezy brzmi: NA RATUNEK. Szpitalne oddziały ratunkowe są wciąż niedoinwestowane i potrzebują nowoczesnych urządzeń, aby lekarze mogli szybko i prawidłowo zdiagnozować chore dzieci - tłumaczy Jerzy Owsiak. Za zebrane pieniądze fundacja zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe czy aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. Część pieniędzy, podobnie jak w ubiegłym roku, fundacja ma zamiar przeznaczyć na specjalistyczny sprzęt geriatryczny. W ubiegłym roku z zebranych funduszy zostało zakupionych ponad 2300 urządzeń, które trafiły do 60 ośrodków.

Anna Dzikowska

Publiczne Przedszkole Samorządowe im. Parkowe Skrzaty w Kazimierzy Wielkiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.