Facebook Google+ Twitter

22 lutego jest Dniem Myśli Braterskiej, harcerze wspomogą Ukrainę

Harcerze i skauci z całego świata składają życzenia z okazji ich jutrzejszego święta Dnia Myśli Braterskiej. I Ty przyłącz się do życzeń. Możesz też wspomóc ukraińskich skautów.

 / Fot. Materia ZHPOd 1926 roku dzień 22 lutego jest Dniem Myśli Braterskiej, międzynarodowym świętem skautów. To święto przyjaźni, obchodzone początkowo przez skautki i harcerski, a obecnie przez całą brać skautową. Ustanowiono je na cześć założyciela skautingu, generała lorda Roberta Baden-Powella i jego żony lady Olave. Wybór dnia nie był przypadkowy.

22 lutego swoje urodziny obchodził zarówno Naczelny Skaut Świata jak i jego żona, Naczelna Skautka Świata. Z tej okazji skauci z całego świata składają sobie wzajemnie życzenia. Początkowo wysyłali sobie pocztówki. Dzisiaj w dobie Internetu do skautowego święta wkroczyła najnowsza technologia. Życzenia składane są także mailowo i za pośrednictwem specjalnych stron internetowych.

Złóż życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Z okazji swojego święta harcerze organizują także gry terenowe, ogniska i kominki, spotkania pokoleń. Były też prowadzone zbiórki na cele charytatywne. Od kilku lat propagowana jest akcja Braterska Kropla Krwi. W tym roku został ogłoszony Alert Naczelnika ZHP: Harcerze dla Ukrainy by wspomóc skautów naszych południowo-wschodnich sąsiadów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I tu się z Panem zgadzam Panie Grzegorzu, wszystko zależy od ludzi. DMB miał myć dniem pojednania wszystkich z wszystkimi, w takim duchu mieli wychowywać się młodzi, kolejne pokolenie, by na świecie panował pokój, zgoda i wzajemne poszanowanie.
Z historycznego punktu musimy pamiętać, że nasze harcerstwo to skauting "skażony" dążeniem do wolności i niepodległości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku. Nie wątpię, że Baden-Powell chciał dobrze. Podobnie jak św. Paweł i Fryderyk Engels. Niestety, wszystkie idee urzeczywistniają ludzie i ludziska i różni się pod nimi podpisują, a także rozmaite rzeczy się do nich dopisuje. Bywają też sytuacje, w których ktoś wykorzystuje szlachetną ideę w całości dla niezbyt szlachetnych celów, systematycznie ją psując. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, B-P walczył w wojnach, wojsko było jego żywiołem, ale zło jakiego był tam świadkiem zmieniło jego podejście do pewnych życiowych spraw. Proszę zapoznać się z życiem Baden-Powella i ideą skautingu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zapomnij też nabyć podobizny Stepana Bandery, postawić jej w oknie i zapalić przed nią świeczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.