Facebook Google+ Twitter

22 marca. Dzień, który wstrząsnął polską lewicą?

Przepraszam, że o polityce. Ale dzień był w tej materii bardzo ważny. 22 marca. Dzień, który wstrząsnął lewicą. I jeśli to wszystko, co wyjawił Oleksy, to prawda, rozpadnie się ona na dobre. W dodatku to jest afera. I to jaka ładna, wręcz amerykańska!

Fot. PAP/Radek PietruszkaŻółtą kartką była np sprawa Jakubowskiej. Potem padały nazwiska: Dochnal , Vogel . Można było ich wyśmiać, bo przecież siedzą. Zatem wyśmiano. Ale przed nami kartka czerwona. Józef Oleksy . Oczyszczony niedawno przez sąd lustracyjny były premier i jedna z najbardziej znanych osób polskiej lewicy, dokonał publicznego samospalenia a ogień rozprzestrzenił się na całą polską lewicę. Coś, czego domyślało się wielu Polaków i co sugerowali często politycy prawicy i zwolennicy IV RP, nagle w ciągu jednego dnia ujrzało światło dzienne. Politycy SLD mówią, że to konfabulacje, krętactwa, zdrada. Tralalala panowie.

Afera "potwierdzająca"

Naturalnie naród i tak wyrobił sobie zdanie o rządach poprzedniej kadencji, głośnych ze względu na najbardziej spektakularne skandale na płaszczyźnie polityczno - biznesowej. Wydawałoby się, że gorzej pogrążyć się na dało. A jednak. Gdy kolega mówi o kolegach takie rzeczy... Tym bardziej, że jest jedynym politykiem lewicy spektakularnie oczyszczonym przez sąd lustracyjny. To sprawia, że jest czystszy niż koledzy. Co innego, gdyby lewica polska w świadomości społecznej byłą synonimem prawych i uczciwych rządów. Jest jednak inaczej, dlatego nie dziwi mnie, że większość osób wierzy słowom Oleksego . Tego samego, który niedawno "miał wrócić do czynnej polityki i tworzyć nową lewicę" Tego samiuśkiego.

Konsternacja...

Oleksy dziś zaprzecza. A jakże, a co ma robić? Przyznać się? "Tak, rzeczywiście uważam Szmajdzińskiego za buca". Nie zrobi tego, dlaczego? Jest spanikowany zapewne. Zaczynam nawet bać się o Oleksego . Były premier powinien zatroszczyć się o swoje życie. Pewnie zdaje sobie sprawę co zrobił i komu zmiażdżył stopę. Jeśli będzie w tej sprawie zeznawać, może to przyspieszyć rozkład polskiej lewicy. Zapewne politycy lewicy i wielu naiwniaków będzie używać argumentów typu "prowokacja" "chcą nas utopić, zniszczyć zaufanie do Kwaśniewskiego". To w ich stylu. Tak, zaufanie do byłego prezydenta jest wysokie. A może już można powiedzieć "było wysokie". Ale teraz prawdopodobnie zobaczymy, że jest to zaufanie wykreślone jedynie na papierze niektórych gazet. Komu wierzyć? Wszystkie sondaże "na gorąco" pokazują że miażd większość Polaków wierzy Oleksemu . Szok, niedowierzanie i...

...Popłoch

Póki co, jeszcze dzwonią telefony, rozgrzane do czerwoności usta przekazują sobie wzajemnie co mówić, jak mówić, czego się trzymać, by było wszystko zgodne. Tylko były prezydent, biedaczek, wygadał się dziennikarzom w nerwach "Józef Oleksy jest skończony, to ostateczny kretyn i zdrajca". No i że chętnie Oleksego udusi. Panie prezydencie? Zdrajca!? Ładne rzeczy! Kogo? Czego? Teraz, panowie, po prostu pora udowodnić, że to wszystko bujda na resorach albo czas pakować powoli zestaw pasiaków. Bo jeśli zarzuty się potwierdzą, to będzie to śmierć jak od strzału w głowę.
Czy to całkiem zniszczy i tak zmarginalizowaną polską lewicę? Czy Polska za rok będzie krajem bez lewicy? Ech, chciało by się... W USA są tylko republikanie i demokraci. Może i my powoli ewoluujemy ku podobnemu systemowi.
No, nie powiem. Cieszę się. Cieszę się jako obywatel tego kraju, że tak się stało.

Szlag mnie trafia.

Gdy widzę jednak jak trywializuje się na siłę tę sprawę. Pomyślcie, co działoby się, gdyby podobna afera dotyczyła prawicy? Świat stanąłby na głowie. A Polska stanęłaby na Rozewiu .
Jeśli Polacy nie zrozumieją w końcu czym jest środowisko SLD od Kwaśniewskiego przez Oleksego , Dyducha , Czarzastego , gangsterów - baronów, i kilkudziesięciu innych skompromitowanych nazwisk, to będzie można z czystym spokojem stwierdzić zbiorową pomroczność jasną.
Lewicowi publicyści i dziennikarze piszą komentarze typu "haha hihi hejże hola" Rafał Kalukin z Gazety Wyborczej bredzi coś, że to co najwyżej sensacja towarzyska, Andrzej Zaranek nie zje obiadu z Gudzowatym . A ja mówię "Gudzowaty ajlawiu ". Pokaż więcej taśm! Bo takie uchylanie tego ciężkiego wieka znad szamba może w końcu poruszy kogoś tak bardzo, że wyczyści je raz, a dobrze. Czego życzę sobie, tobie, tobie, tobie i Wojciechowi Olejniczakowi . Niech lepi nową socjaldemokrację jak umie, bo to nawet normalny chłop...

* * *

Dla leniwych, nie lubiących szperać w internecie - zrobiłem to za was i wklejam jeszcze odnośniki do umieszczonej na stronie "Dziennika" galerii dźwiękowych made in Józef Oleksy :
Oleksy o kontaktach Urbana z Janikiem
Oleksy o nienawiści Millera do Kwaśniewskiego
"Moja sitwa miała Polskę w d..."

I więcej treści rozmów


Zakaz używania słowa PIS, Kaczyńscy i PO w komentarzach. Piernik nie ma nic do wiatraka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

"Ale Wyborcza to się wyjątkowo pokazała dzisiaj. Afera głośna i medialna a tu proszę. Pierwsza stona o biletach lotniczych za Atlantyk, potki o dymisji Fotygi i zawieszenie Arki. A drugiej, trzeciej...stronie nic w temacie Oleksego...dopiero gdzieś tam na ósmej stronie coś jest...makabra!" MarIwa

Właśnie to było tematem z okładki w tym dniu wszystkich mediów i GW słusznie postąpiła. Osobiście mam niesmak do gazet, które lecą na sensację - fakt, taka nasz i ich rola, ale z umiarem i wyczuciem. Grunt, że informacja miała miejsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesiek nie dałem ci minusa za POGLADY i nigdy nie dam. Masz to jak w banku :)
Nigdy nie pisałem ze Begergate to było NIC. O co chodzi? Jesli juz miałem powazne zastrzezenia to do panikarskiego rozdmuchania sprawy oraz tego ze była wyreżyserowana przez TVN. Jeśli już chcesz porównywać to dotyczyła ona 2 podrzędnych polityków a ta afera całego ich zastępu. Z najważniejszym na czele. Dwóch głupków z PIS vs cała mafia z SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst polemiczny się nie pojawił, bo za bardzo nie ma z czym polemizować. SLD raczej nikt bronić nie będzie.
Za to wspólnie z Asenem wskazaliśmy u Ciebie hipokryzję. Nagranie Lipińskiego to "ubecka metoda", a nagranie Oleksego to "ukazanie prawdy". Napisałeś w jednym z komentarzy:

"Pawle tak się zastanawiam, nawet gdybyś miał rację, to co z tego? Każda metoda na ujawnienie i rozbicie mafii jest dobra."

Trzeciego listopaga ubiegłego roku napisałem na swoim blogu:

"Nie chcę roztrząsać czy stosowanie ukrytej kamery jest moralne czy też jest “ubecką metodą”. Istotne jest ujawnianie prawdy, a nie osoba, która to robi czy metody, którymi się posługuje."

Jak widać, po raz pierwszy się zgadzamy :) Z tym, że inaczej postrzegamy różnicę między sprawą Beger i Oleksego. Ty uważasz, że nagranie Lipińskiego było złem, ponieważ obnażało obłudę genetycznych patriotów, oddanych słusznej sprawie, a ich krytykować nie można. Ja też widzę różnicę między tymi sprawami, z tym, że na niekorzyść PiS. Taśmy Beger pokazywały nam przestępstwo, a na taśmach Gudzowatego znajdujemy jedynie oskarżenia, do tego padające z ust niezbyt wiarygodnej osoby.

PS. Morozowski faktycznie jest w pewnym sensie politykiem. Jak każdy publicysta. Tak samo jest z Lisem, Sekielskim, Olejnik, Sakiewiczem, Ziemkiewiczem, Michalskim, Łysiakiem czy Rydzykiem.
PPS. Prawica też czyściutka nie jest. Wystarczy wspomnieć ich lobbowanie na rzecz SKOKów.
PPPS. O minusy w M3G się nie oburzaj. Sam dostąpiłem zaszczytu otrzymania go od Ciebie w tym dziale ;)
PPPPS. Sam wypominałeś mi subiektywizm w felietonie, więc nie krytykuj za to pana Andrzeja.
PPPPPS. Nie przepadam za Kwaśniewskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż. Wobec tego dziękuję za budujący komplement i również życzę miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam Pan i życzę miłego dnia. Polemiki na tym poziomie nie podejmuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Andrzeju. Nie jestem osobą emocjonalną. Czy jeśli ktoś pisze krytycznie o lewicy tzn że emocje u niego biorą górę? No nie wytrzymam. Cóż za okrutny los!
Oskarżenie mnie że materiał był najgorszy dobra, subiektywna opinia jeszcze wchodzi w rachubę. Ale dawanie na poparcie tej opinii argumentu, który zaznaczyłem: "Z obiektywnego przekazania informacji zostało okrąglutkie zero. Wnioski jakie wyciągasz są całkowicie błędne." to w istocie spory brak czelności. Mówiąc że "Twoje racje nie muszą być Prawdami Objawionymi", zapomina Pan, że właśnie w ten sposób Pan się zachował. Najbardziej zirytowało mnie stwierdzenie że moje wnioski są błędne. Czy to pan jest prokuratorem prowadzącym śledztwo z sprawie taśm Oleksego? I pan ma prawo ocenić czy moje wnioski są błędne czy nie? Stawiam obiad jeśli tak.
Krytykowanie owszem. Ale czego? Moich poglądów... W obliczu obnażenia pustych argumentów wydaję się że tak. Dobrze, to proszę napisać tekst polemiczny, a nie posilać się takimi... proszę wybaczyć - bardzo bardzo nieładnymi argumentami.
Pan jest Dziennikarzem. To jest felieton. Oczywistością jest, że nie może być mowy o obiektywizmie, bo felieton polityczny jest z natury subiektywny. SUBIEKTYWNY. Koniec kropka. No chyba że najlepszy polski felietonista - Maciej Rybiński też o czymś nie wie...

Dla przypomnienia i rozważenia: Kilka przykładowych pańskich tytułów, jak widać w 100% pozbawionych eghm... emocji. Samych tytułów!

- Wojciechowi Wierzejskiemu mocno się pogorszyło
- Ojciec Rydzyk panoszy się w polskiej polityce
- Rojenia o reprywatyzacji w polskim wydaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emocje po raz kolejny biorą w Tobie górę. Przyjmij, że Twoje racje nie muszą być Prawdami Objawionymi. Krytykując pozwól krytykować innym. Co zaś do "szczytu bezczelności" to mogę bezradnie rozłożyć ręce i przypomnieć: kultura nas obowiązuje - tu szczególnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I te cudowne argumentacje. Oliwia: "na mój gust jest inaczej" Ania: "a mnie pachnie g....m" no i Pan Andrzej: "To najgorszy Twój tekst. Z obiektywnego przekazania informacji zostało okrąglutkie zero. Wnioski jakie wyciągasz są całkowicie błędne." - No to jest już szczyt bezczelności. Albo złośliwości i nadzieja, że dzięki temu pisać już na temat polityczne nie będę. Bo raczej nie pasuje. 25 burych felietonów tygodniowo atakujących Rydzyka, Giertycha, Leppera, Kaczyńskich - to jest to!

To co? Mam siedzieć cicho? I przyglądać sie tylko podobnemu przemielonemu kilka razy już krytykanctwie? Teoretycznie powinienem to robić, bo nie chce żebym tracił punkty za moje poprzednie teksty czysto dziennikarskie, którym poświeciłem wiele czasu, ambicji i pracy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym że afera nie przytrafiłaby się na prawicy, bo oprócz SLD nie ma partii tak mocno powiązanej z mafią paliwową i innymi gangsterami. Jeśli nie mam racji udowodnij mi. Chyba ze widzisz bardzo bardzo wąsko, tupiesz nóżką i nie chcesz przyjąć do wiadomości oczywistego.
Minus za poglądy? I to w M3G ?? "Na mój gust jest inaczej" - Trochę żenujące argumentowanie... Ale "lewactwo" jest wszędzie. Wiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

świat czasami bardziej staje na głowie a czasami mniej, choć na mój gust jest inaczej, niż Autor twierdzi - gdyby afera przytrafiła się prawicy, na drugi dzień mielibyśmy temat zastępczy, ewentualnie oskarżanie nagrywającego. Warto widzieć szerzej, zwłaszcza jeśli aspiruje się do miana dziennikarza - felietonisty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.