Facebook Google+ Twitter

22 stycznia 2010 r. Jerzy Kropiwnicki przestał być prezydentem Łodzi

22 stycznia 2010 roku o godzinie 10 został opublikowany Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego z wynikami referendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego.

Wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. / Fot. Urząd Wojewódzki w ŁodziUmieszczona jest w Dzienniku dokładna kopia dostarczonego wojewodzie Jolancie Chełmińskiej przez przewodniczącego komisji referendalnej protokółu z wynikami referendum.
W momencie opublikowania Dziennika Urzędowego Nr 21 Kropiwnicki przestał sprawować urząd Prezydenta Łodzi. To samo spotkało zastępców prezydenta.

Obowiązki odwołanego prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego przejmie komisarz wyznaczony 28 stycznia przez premiera Donalda Tuska. Radni Lewicy i Platformy Obywatelskiej nie chcą przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Wspólnie przygotowali projekt ustawy. W projekcie tym Rada Miejska ma postanowić o nie przeprowadzeniu przedterminowych wyborów. Komisarz sprawowałby swoje stanowisko do najbliższych wyborów samorządowych, które być może będą w listopadzie tego roku. Wtedy mieszkańcy Łodzi wybiorą nowego prezydenta.
herb Miasta łodzi / Fot. www.wikipedia.pl


***************************
Dziennik Urzędowy jest wydawany przez Wojewodę Łódzkiego. Zamieszczane są w nim akty prawa wojewody, samorządu gmin, powiatów i sejmiku województwa łódzkiego i obwieszczenia.

źródła:
1. gazeta.pl
2. http://egazeta.express.lodz.pl/
3.uml.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ma Pan prawo, Panie Ryszardzie do odmiennego zdania, tak jak ja mam prawo do zdania własnego. W to, że pani prof. Janowska jest najlepszym kandydatem z tej partii, wcale nie wątpię, bo jest to partia kanapowa, więc i z wyborem kandydata na prezydenta może mieć problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie uważam, by akurat kandydatura pani prof. Zdzisławy Janowskiej na stołek prezydenta miasta Łodzi była odpowiednia. Z tego co wiem, pani prof. Janowska nigdy nie była menadżerem i specjalistą od zarządzania, a Łodzi takiego specjalisty teraz trzeba. Radni SLD i PO prawdopodobnie dobrze o tym wiedzą, skoro nie chcą przedterminowych wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radni SLD i PO nie chcą przedterminowych wyborów, ponieważ aktualnie największe szanse
ma prof. Zdzisława Janowska z Socjaldemokracji Polskiej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dobrze,że obywatele poczuli siłę wyborczej czy referendalnej kartki.Może" nieomylni" wyciągną wnioski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.