Facebook Google+ Twitter

22 stycznia będziemy obchodzić Dzień Ochrony Informacji Niejawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych postanowiło obchodzić 22 stycznia Dzień Ochrony Informacji Niejawnych.

 / Fot. KSOINStowarzyszenie zabiega o ustanowienie DOIN od 2008 roku, kiedy I Walne Zebranie Członków KSOIN wystosowało apel w tej sprawie, proponując datę 22 stycznia w rocznicę uchwalenia pierwszej ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Zdaniem inicjatorów ustawa z 1999 roku miała fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa RP, stając się podstawą dysputy publicznej nad bezpieczeństwem informacji naszym kraju, co doprowadziło w 2010 roku do uchwalenia nowego aktu prawnego.

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych starannie przygotuje się do pierwszych obchodów DOIN. - 20 stycznia 2012 r. organizujemy dla zainteresowanych tematyką ochrony informacji dzień otwarty, podczas którego będziemy udzielać doradztwa, konsultacji i porad prawnych – zapowiada prezes KSOIN płk, rez. Mieczysław T. Koczkowski. - W Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbędzie się sesja naukowa z udziałem autorytetów i ekspertów, członków i sympatyków KSOIN, przedsiębiorców i pracowników pionów ochrony. Przygotowaniem zajmuje się komitet organizacyjny.

Warto nadmienić, że 28 stycznia w Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedyś obchodzono tylko,dzień kobiet,matki i dziecka.Teraz ze świecą szukać dnia nie związanego z jakimkolwiek świętem;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.