Facebook Google+ Twitter

22 września Europejski Dzień Bez Samochodu. Co się będzie działo w Tychach?

W sobotę 22 września 2012 r. obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz ósmy odbędą się imprezy, zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.

Plakat promujący imprezę w Tychach na Europejski Dzień Bez Samochodu / Fot. NOL-TYCHYCelem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Tyska Masa Krytyczna), event komunikacyjny oraz Eko Kiermasz – dla Zdrowia.

Pierwsza atrakcja jest doskonale znana rowerzystom, bowiem Masy Krytyczne – czyli przejazdy rowerowe ulicami miasta odbywają się w Tychach regularnie. Tyska Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w Tychach od 2005 roku, tegoroczna wystartuje o godz. 11 spod Urzędu Miasta. W przejeździe rowerowym może wziąć udział każdy, kto przyjedzie na rowerze. Dla każdego rowerzysty przygotowano upominek w postaci odblasków. Event komunikacyjny odbędzie się w Tychach po raz drugi, w ubiegłym roku na Hotelowcu cieszył się ogromnym powodzeniem. W tym roku impreza została przeniesiona na Plac pod Żyrafą, gdzie zapraszamy całe rodziny.

Na miejscu czekać będzie m.in. miasteczko komunikacyjne w którym będzie można zapoznać się m.in. z historią komunikacji miejskiej w Tychach. Specjalne wystawy zostaną przygotowane wspólnie z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym w podstawionym trolejbusie oraz autobusie. Event komunikacyjny to również doskonała okazja, by usiąść za kółkiem pojazdów komunikacji miejskiej i poczuć się jak kierowca. Dla odwiedzających przygotowano specjalne pamiątkowe bilety, okolicznościową pieczątkę oraz poczęstunek z kubkiem aromatycznej kawy. Na miejscu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz konkursów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.