Facebook Google+ Twitter

22 września w Warszawie autobusem pojedziesz za darmo

Zostaw samochód, zabierz dowód rejestracyjny, a komunikacją miejską pojedziesz za darmo - w środę 22 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. Przewidziano też atrakcje dla niezmotoryzowanych - darmowe wypożyczalnie rowerów.

 / Fot. http://www.dbs.um.warszawa.plEuropejski Dzień Bez Samochodu w Polsce obchodzony jest od 2002 roku. Kampania ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców europejskich miast. Organizatorzy przekonują, że życie bez samochodu jest możliwe i przyjemne, a alternatywne środki transportu są godne uwagi.

W tym roku w ramach kampanii odbędzie się specjalna akcja dla warszawskich kierowców: każdy pasażer, mający przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł za darmo poruszać się komunikacją miejską.

Ponadto Biuro ochrony Środowiska zorganizuje punkty bezpłatnego wypożyczania rowerów. Z ekologicznych pojazdów, za okazaniem dowodu osobistego, będzie można skorzystać w czterech punktach - informuje Agnieszka Kłomb z Biura Ochrony Środowiska.

Oto lokalizacje darmowych wypożyczalni:

plac Defilad, przy wyjściu ze stacji metra Centrum
plac na Rozdrożu
okolice pomnika Kopernika
plac przed Szpitalem Praskim

Do wypożyczenia będzie 200 rowerów.

Szczegóły akcji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

To kiepsko macie w tej stolicy. ;) Poza tym komu by się chciało przesiadać z wygodnego auta i zasuwać do pracy zatłoczonym autobusem? Szlachetna to akcja, ale dla wytrwałych. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A skąd ja to mogę wiedzieć?:)
Opisuję zasady akcji w Wawie, w oparciu o informacje z BOŚ i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Koszalinie też trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny, do tego darmowe przejazdy są tylko 2x dziennie po godzinie :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dominiku, ale skoro w większości polskich miast kasowniki są pozaklejane, to dlaczego Warszawa się wybija i pozwala jeździć za darmo tylko nielicznym? To jakoś ciężko mi pojąć. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanno,
"każdy pasażer, mający przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł za darmo poruszać się komunikacją miejską" - eee, chyba nie - a jednak tak:) Ja piszę o akcji w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Szczecinie wszyscy jeździmy dziś za darmo wszystkimi autobusami i tramwajami, nie trzeba mieć dowodu rejestracyjnego :) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy ta akcja jeszcze im się nie udała. Dlaczego? Bo żaden kierowca podróżujący własnym autem nie przesiądzie się z niego do zatłoczonych autobusów i tramwajów stojących w korkach po kilka godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2010 10:39

Widziałam dzisiaj w telewizorni Warszawę i jak im to poszło....do bani jak wszędzie :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"każdy pasażer, mający przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł za darmo poruszać się komunikacją miejską" - eee, chyba nie. We Wrocławiu nie trzeba mieć przy sobie żadnego dokumentu, poza tym kasowniki są pozaklejane, więc - siłą rzeczy - biletów nie kasuje nikt, nawet Ci bez dowodów rejestracyjnych. No i szefie ten tytuł nie do końca ok, bo przecież masa polskich miast świętuje (113?), nie tylko Wasza Warszawa. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.