Facebook Google+ Twitter

23. festiwal Sztuka Ulicy. Artyści zaczarują Warszawę. Sprawdź program

23. edycja festiwalu Sztuka Ulicy przeniesie kulturę do przestrzeni miejskiej. 28 czerwca, a także 3,4 i 5 lipca na Placu Zamkowym, Szczęśliwicach i Parku Zachodnim aktorzy zaczarują Warszawę.

 / Fot. Piotr Krzyżanowski (AIP)Festiwal Sztuka Ulicy to występy kilkunastu grup teatralnych z całego świata. Tym razem do Warszawy, poza grupami teatralnymi z całej Polski, przyjadą także aktorzy z Czech, Belgii i Hiszpanii. W programie między innymi parada lalek, pokazy żonglerki, a także warsztaty sztuki cyrkowej.

28 czerwca godz. 17.00, Plac Zamowy

Cia Mar Gomez (Hiszpania), "Heart Wash" Hiszpańska grupa taneczna Compagnia Mar Gómez zapewni dużą dozę tanecznego szaleństwa o miłości, o odpowiedzialności, o okolicznościach - a to wszystko opowiedziane tańcem, w teatrze bez słów w towarzystwie tak codziennej, a jakby niezauważalnej... pralki. Spektakl ten zagości u nas dzięki współpracy z Panem Jerónimo Fuentes, Radcą Ambasady Hiszpanii ds. Kultury w Warszawie.

3 lipca godz. 21.00, Park Szczęśliwicki

Teatr Akt (Polska), "Poza Czasem" Główną sceną festiwalu będą place i alejki Parku Szczęśliwickiego. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

4 lipca godz. 13-16, Park Szczęśliwicki

Pokazy cyrkowe

4 lipca godz. 17, Park Szczęśliwicki

V.O.S.A. Theatre (Czechy), "High Dreaming" Członkowie czeskiej grupy V.O.S.A. zaprezentują rzadką formę cyrku bez namiotu. Cyrku, który kojarzy się ze starą objazdową grupą kuglarzy, linoskoczków, wędrownych mistrzów ekwilibrystyki, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.

4 lipca godz. 19, Park Szczęśliwicki

Teatr Formy (Polska) "Mistrz i Małgorzata" Ruch, muzyka, a także w efektowna symboliczna mobilna scenografia (efekty ogniowe i motocykle). To interpretacja wybitnego dzieła Michaiła Bułhakowa.
4 lipca godz. 21, Park Szczęśliwicki

A3Teatr (Polska), "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej" Podczas tegorocznych spotkań będziemy mieli okazję uczestniczyć w dwóch paradach. Pierwsza - Sen o nocy letniej w wykonaniu podlaskiego A3Teatr poprowadzi nas przez alejki Parku Szczęśliwickiego. W świetle lampionów odkryjmy to miejsce na nowo.

5 lipca godz. 13-16, Park Szczęśliwicki

Pokazy cyrkowe

5 lipca godz. 17, Park Szczęśliwicki

V.O.S.A. Theatre (Czechy), "High Dreaming" Członkowie czeskiej grupy V.O.S.A. zaprezentują rzadką formę cyrku bez namiotu. Cyrku, który kojarzy się ze starą objazdową grupą kuglarzy, linoskoczków, wędrownych mistrzów ekwilibrystyki, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.

5 lipca godz. 17, Park Szczęśliwicki

Teatr Klinika Lalek (Polska), "Siedem ton czystego szczęścia " Kolejna parada - Siedem ton czystego szczęścia w wykonaniu dolnośląskiego teatru Klinika Lalek połączy dwa ochockie parki, Park Szczęśliwicki z Parkiem Zachodnim.
5 lipca godz. 22, Park Zachodni

Teatr Tol (Belgia), "Pedaleando Hacia el Cielo" Na zakończenie festiwalu - pełne uroku przedstawienie, zaśpiewane, zatańczone i namalowane w otwartej przestrzeni, przypomni, co jest istotą teatru plenerowego. To rozmach, szalejące konstrukcje, latające maszynerie, nieokiełznany duch - jednym słowem m a g i a.

CAŁY WEEKEND 4-5, Park Szczęśliwicki

Warsztaty Cyrkowe - nauka żonglerki, chodzenia po taśmie "slack line" i na szczudłach, a także nauka równowagi na rola bola (deske opartej na walcu) oraz żonglowanie "diabolo" (dwa kijki połączone ze sobą cienką linką i zabawka w kształcie klepsydry).

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.