Facebook Google+ Twitter

23. finał WOŚP. Orkiestra gra w całym kraju dla dzieci i seniorów

W tym roku WOŚP będzie grać dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniora.

 / Fot. Łukasz Gdak/PolskapresseBezpieczeństwa wolontariuszy podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pilnować kilkanaście tysięcy policjantów w całym kraju. Funkcjonariusze będą też sprawdzać czy zbiórki pieniędzy dokonują osoby do tego upoważnione.

To nie jedyny wkład policjantów do gry WOŚP. Na aukcji będzie można wylicytować m.in.: spotkanie z Komendantem Głównym Policjj, szkolenie na strzelnicy policyjnej czy lekcje judo ze światowej klasy zawodnikiem, na co dzień policjantem z Olsztyna posterunkowym Maciejem Sarneckim.

W tym roku orkiestra będzie grać dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniora. - Finał jeszcze nie ruszył, a zbiórka pieniędzy już się rozpoczęła. Mamy już ponad 600 tys, zł – mówił Jerzy Owsiak w czwartek na konferencji prasowej. - Szanujmy tęczę, bo daje radość i uśmiech – nawoływał Owsiak pokazując nową, ozdobioną tęcza puszkę, do której wolontariusze będą zbierać datki.
Orkiestra od lat gra dla najmłodszych. W tym roku głównie dla pediatrycznych oddziałów onkologicznych, a także kardiochirurgicznych, pulmonologicznych i reumatologicznych. „Możemy wygrać z chorobą – mówił Owsiak. - Postęp w medycynie jest ogromny, mamy coraz lepsze urządzenia diagnostyczne.” Pieniądze z tegorocznego finału będą przekazywane m. in i na ten cel.

Po raz trzeci orkiestra grać będzie także dla seniorów. - Nasze standardy w leczeniu geriatrycznym były dziewiętnastowieczne – mówił Owsiak na czwartkowej konferencji prasowej – Udało nam się to zmienić, zbudować nowe, współczesne standardy leczenia seniorów. Za ponad 20 mln zł efekt zbiórki dla seniorów w 213 roku kupiono 2 279 różnych urządzeń. Były to m.in. łóżka, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne. Za blisko 14 mln zebranych w roku ubiegłym zostanie zakupione wyposażenie dla 63 Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. Pod tęczowym znakiem ponad 120 tys wolontariuszy będzie w niedziele zbierać datki, nadal jeszcze rejestrują się nowe sztaby. Orkiestra gra nie tylko w Polsce. Jest także 60 sztabów zagranicznych m. in. w Londynie, Chicago i Nowym Yorku.

Czytaj także: Saudyjski bloger publicznie wychłostany. Czeka go jeszcze 950 batów i 10 lat odsiadki. Wyślij list w jego obronie


Aukcji, jak co roku towarzyszyć będzie szereg licytacji. W puli jest już 15 tys. obiektów do wylicytowania. Centrum Nauki na Kujawach i Pomorzu przekazało toruńskiemu sztabowi WOŚP możliwość zlicytowania dodatkowej nazwy do wahadła Foucault – najdłuższego, 33-metrowego, na stałe działającego w Polsce wahadła, pokazującego zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. Zwycięzca licytacji otrzyma certyfikat i prawo zamieszczenia na tablicy w Centrum swojego nazwisk lub nazwy firmy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórki pieniędzy w niedziele na początku stycznia już od 23 lat. Dotychczas zebrała w sumie 590 mln zł. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 35,5 mln zł.
Mimo tego, że co roku tak wiele osób z potrzeby serca wrzuca do puszek datki, nie milkną słowa krytyki wobec WOŚP i Jerzego Owsiaka. Ma przeciwników, którzy kwestionują rozliczenia finansowe Orkiestry. Wprawdzie sprawozdania WOŚP są dostępne w internecie, zarzucają mu defraudacje i przeznaczanie pieniędzy na cele niezgodne z tymi, jakie deklaruje.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A w to wszystko wpisuje się jeszcze sam Owsiak, na przykład takim stwierdzeniem:

" Spółka moja prywatna jest moją sprawą prywatną " - w odpowiedzi na pytanie dziennikarza z TV Republika. Media niemal to pominęły, skupiając się na samym wyrzuceniu go z sali przez ochroniarzy i całej otoczce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A oto co nasza profesura o tym sądzi.
Prof. Piotr Jaroszyński, związany z Radiem Maryja, twierdzi, że Owsiak "propaguje permisywizm moralny i namawia do życia w grzechu; dalej będą narkotyki, będzie pornografia i to wszystko, co jakby łatwo jest zaaplikować w stosunku do młodego człowieka, również hasła, na pograniczu życia satanistycznego, hasła o charakterze antychrześcijańskim, bluźnierczym. To wszystko ma uwieść przede wszystkim właśnie młodych ludzi, młodych Polaków po to, żeby, w momencie kiedy dorosną, byli pokoleniem, które nie będzie przypominało samych siebie.

Inny profesor
Profesor Paweł Januszewicz: "Bez Wielkiej Orkiestry nie byłoby postępu technologicznego przynajmniej w kilku dziedzinach. Jeśli chodzi o neonatologię, a zwłaszcza inkubatory, to zakupy fundacji obejmują 70 proc. zakupów w ogóle".

To jak tu się dziwić opiniom "zwykłych redaktorów", nie mówiąc o tzw. przeciętnych ludziach?


/ cytaty przytoczyłem stąd: http://www.kampaniespoleczne.pl/kontrowersje,68,orkiestra_gra_krytyka_huczy /

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na marginesie, media mainstreamowe po raz kolejny inteligentnie się zastanawiają, czy "znów zostanie pobity rekord". Rekord głupoty mediów - już został kolejny raz pobity.
Do następnego zatem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

WOŚP nie chce ujawniać szczegółów kontraktów na zakupiony sprzęt, ponieważ, słowami Jerzego Owsiaka, musieliby zdradzić niekorzystne dla producentów szczegóły. Oczywiście w domyśle to, że tak tanio sprzedali.

To ja mam propozycję, żeby WOŚP zajął się negocjacjami wszystkich kontraktów NFZ.
A w zamian zrzekniemy się kontroli nad całym procesem. Ależ byłoby tanio, proszę tylko to sobie wyobrazić. Ile sprzętu, leków, usług więcej!

No ale póki WOŚP nie ma tego angażu, proponowałbym jednak niezmiennie, rokrocznie, ten proces wydatków NFZ jednak kontrolować bardziej. Ba, tylko komu to proponować? Obywatelom..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.