Facebook Google+ Twitter

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to dzień, w którym w sposób szczególny promowane jest czytelnictwo, edytorstwo, oraz ochrona własności intelektualnych za pomocą praw autorskich.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Printing3_Walk_of_Ideas_Berlin.JPGDoroczne święto organizowane przez UNESCO od 1995 r. wpisało się już w tradycję wydarzeń kulturalnych obchodzonych na całym świecie. Pomysł jego obchodzenia zrodził się w Katalonii w 1926 r. - a jego inicjatorem był wydawca Vicente Clavel Andres.

Światowy Dzień Ksiązki obchodzony jest również w Warszawie. Organizatorami obchodów tego dnia są: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Izba Księgarstwa Polskiego, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie wydawców Katolickich oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

Zgodnie z planem organizatorów na ulice Warszawy wyjedzie 30 autobusów, m.in. na liniach 517, 525 w których pasażerowie będą mogli usłyszeć z głośników głosy lektorów czytających książki. Będą to m.in. utwory: Andrzeja Sapkowskiego, Władysława Reymonta, Ryszarda Kapuścińskiego, Paulo Coehlo i Leona Wiśniewskiego. Natomiast o 17.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Arturem Domosławskim, autorem biografii „Kapuściński non-fiction”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wiadomości24.pl biorą udział w konkursie Papierowy Ekran 2009
Bronimy praw autorskich w ramach akcji "Po 1 nie kradnij"


Źródła:

wikipedia
ksiazki.wp.pl
www.swiatowydzienksiazki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajny mieli pomysł z tymi autobusami... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.