Facebook Google+ Twitter

23 stycznia kierowcy zaprostestują przeciwko wysokim cenom paliwa

Jeśli akcja przeciwko horrendalnym cenom paliwa planowana na 23 stycznia nie przyniesie rezultatów, Polska Inicjatywa Obywatelska zablokuje ulice, trasy szybkiego ruchu i autostrady. Polska stanie w miejscu.

 / Fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)Jak podaje moto.onet.pl, już w poniedziałek, czyli 23 stycznia będzie miała miejsce kolejna zorganizowana akcja przeciwko rosnącym cenom paliw. Jej organizatorzy, Polska Inicjatywa Obywatelska, za którą stoją dwaj mieszkańcy Częstochowy, „zalecają uczestnikom czytanie prasy na stacji, zjedzenie hot-doga, itp., tak, aby pojedyncze tankowanie trwało jak najdłużej. Zgodnie z zaleceniami, mile widziane będą bardzo drobne nominały podczas płacenia za paliwo”.

Pierwszą akcję zorganizowano 17 grudnia 2011 r. 23 stycznia 2012 roku w całej Polsce akcja ma się rozpocząć o godz. 18, w Warszawie o 15.45. Kierowcy mieliby się zebrać na parkingu przy ul. Smolnej, a następnie przejechać pod Sejm, Belweder i Kancelarię Premiera z możliwie najmniejszą prędkością.

Jeśli ta akcja nie przyniesie rezultatów, zapowiadana jest blokada ulic, tras szybkiego ruchu i autostrad.

Argument, że paliwa w Polsce są i tak jedne z najtańszych w Europie, jest mało przekonujący , bo „ON w Niemczech kosztuje 6.54 zł przy pensji minimalnej 5192 zł, w Luksemburgu 5,54 zł przy zarobkach co najmniej 7664 zł. Polska? 5,80 zł za 1500 zł brutto. Trzeba stanowczo powiedzieć "nie" i pokazać politykom, że nie ustąpimy” - wylicza Denisiuk, inicjator tej akcji w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@anonimie
Mama mnie uczyła żebym z nieznajomymi nie rozmawiał... Anonim to dla mnie "powietrze". W pierwszej chwili miałem nawet taką myśl, żeby odpowiedzieć merytorycznie. Nie mam nic do ukrycia, w przeciwieństwie do ciebie. Zmieniłem zdanie i podjąłem decyzję, że z anonimem jednak nie będę dyskutował. Powiem tylko, że trafiłeś/trafiłaś jak kulą w płot.
Pozdrawiam cieplutko

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyjaśnienie tego fenomenu
  • wyjaśnienie tego fenomenu
  • 22.01.2012 20:59

@Marek Chorążewicz Dzisiaj 11:03
Może jestem za mało kumaty ale mam wątpliwości o pana wiedzy i kompetencji!Ciągle pan się przechwalasz jaki to jesteś fachowiec i to lekarz .Jeden z fenomenów poprzedniego okresu w PRL była produkcja lekarzy (napiszę tymi słowami) TAK PO UWAŻANIU. W korporacji adwokatów , sędziów zasiadają ;dzieci i kuzyni właśnie ludzi związanymi z tymi korporacjami.TAK RÓWNIEŻ BYŁO Z DZIEĆMI(ZAPEWNE gdy były dzieci JEST W STU PROCENTACH PRAWDA CO DO PAŃSKIEJ KARIERY LEKARZA WOJSKOWEGO I JAKO LEKARZA)gdy były dzieci lekarzy, w około 95 % na studiach medycznych!Innym zamykano drogę np. tak:z braku miejsc nie zostałeś się na studia medyczne.Okazywało się później ,że ci co mieli znacznie gorsze wyniki na egzaminy byli studentami Akademii Medycznych .Zapewne jesteś ty jednym z tych 95% synalków lekarzy albo zawodowych wojskowych !
Teraz do tematu tego artykułu.
W matematyce a więc w ekonomi jest jeden i tylko jeden wynik końcowy :2+2 =4 ,a to jest tyle samo 2X2 =4
Tu jesteśmy zgodni,panie Marku Chorążewicz-lekarzu.
Tylko ,że w w PRL ekonomia była bardziej ludzka i bardziej przyjazna ;zwykłemu obywatelowi Polski jak również gospodarce tejże Polski!
Teraz w Rzeczpospolitej Polsce jest tak :98% polskiego społeczeństwa ma dochody rzędu maX 20% a pozostałe 2% polskiego społeczeństwa ma co najmniej 80% dochodu wszystkich polskich obywateli.!!!!!!
OCZYWIŚCIE : 20% +80 % =100%
Prężniej wychodzi średnia zarobków Polaka rzędu około 5000 złotych polskich.
---W tamtej Polsce PRL , tak krytykowanej wszyscy mieli pracę regularnie: opłacali za gaz , energię elektryczną czynsz za mieszkanie , kupowali produkty itp.Wówczas w tak zwanej Polsce ludowej również był dochód narodowy liczony w procentach.ZAPEWNIAM pana , żę 100% liczone przez ekonomistę w PRL równa się też 100 % liczonego przez ekonomistę z PRL i RP .Jak pan przecież wie , jesteś po studiach zawsze 100% =100%
To jest odpowiedź na pana nadzwyczaj odkrywcze pytanie. cytację z pana słowa :Ale może jakieś wyjaśnienie tego fenomenu znalazłoby się w tej drugiej, ekonomii socjalizmu?

Ale może jakieś wyjaśnienie tego fenomenu znalazłoby się w tej drugiej, ekonomii socjalizmu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Szychlińska
  • Elżbieta Szychlińska
  • 22.01.2012 20:09

A ja proponuję odstawić samochody , przestać tankować i zobaczymy jak zareagują stacje paliwowe. Blokować ulice , drogi to kara dla przechodniów , i tych , którzy muszą jeździć [ różne służby ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 22.01.2012 19:46

"Była już taka sytuacja, że baryłka ropy była droższa niż dzisiaj, a cena benzyny była dużo niższa. Czy ktoś to potrafi wyjaśnić? Nie jestem ekonomistą, ale proste rachunki wykonywać umiem. Jak to jest możliwe?"
Rząd obiecywał cuda i cuda mamy, ot cała tajemnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tez pamiętam, były dwa odrębne przedmioty: Ekonomia Kapitalizmu i Ekonomia Socjalizmu.

Czytanie teraz o ekonomii socjalizmu nic nie wyjaśni, bo polska gospodarka od czasów postsolidarnościowych rządzi się prawami ekonomii właściwymi dla państwa - mutanta, ni to kapitalistycznego, ni to socjalistycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była już taka sytuacja, że baryłka ropy była droższa niż dzisiaj, a cena benzyny była dużo niższa. Czy ktoś to potrafi wyjaśnić? Nie jestem ekonomistą, ale proste rachunki wykonywać umiem. Jak to jest możliwe?

Pozbyłem się książek z czasów studiów. Wtedy były dwie ekonomie - kapitalizmu i socjalizmu. Pamiętam, że ta pierwsza była zrozumiała, druga wręcz odwrotnie. Ale może jakieś wyjaśnienie tego fenomenu znalazłoby się w tej drugiej, ekonomii socjalizmu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wanenen
  • wanenen
  • 21.01.2012 23:28

popieram protest!!! cenu jak w uni a zarobkli jak na bialorusi!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.