Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12899 miejsce

23. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy tuż-tuż!

12 października rusza 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Podczas 10 dni festiwalu zostanie wyświetlonych 190 filmów z niemalże całego świata.

 / Fot. www.wff.plPojawią się produkcje nawet z tak egzotycznych krajów jak Filipiny, Indie, Bangladesz czy Iran. Festiwal otworzy wielokrotnie już nagradzany (m.in. na festiwalach w Gdyni i Wenecji) film Andrzeja Jakimowskiego „Sztuczki”, zaplanowano także pokaz specjalny filmu Doroty Kędzierzawskiej „Pora umierać” (nagroda dla Danuty Szaflarskiej na festiwalu w Gdyni). Filmem, który zakończy WFF będzie „Korowód” Jerzego Stuhra (nagroda za scenariusz w Gdyni).

W tym roku przewidziano cztery kategorie konkursowe: „Nowe filmy, nowi reżyserzy” (debiut lub drugi film fabularny reżysera), „Konkurs Warszawski” (film fabularny), „Wolny duch” (kino niezależne), „Konkurs pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych” (debiuty). Najważniejsza nagroda – nagroda publiczności – zostanie w tym roku przyznana po raz dwudziesty. W ramach Festiwalu organizowane są warsztaty dla zainteresowanych montażem i młodych dziennikarzy. Atrakcją z pewnością będą spotkania z prawie setką festiwalowych gości. Po raz trzeci odbędą się także targi filmowe.

Impreza potrwa do 21 października. Seanse będą odbywać się w trzech warszawskich kinach: Kinotece, Lunie i Palladium. Bilety na przedpołudniowe seanse kosztują 10 zł, na popołudniowe i wieczorne - 15 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.