Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23122 miejsce

23-letni Brytyjczyk pierwszą ofiarą walki z naruszaniem praw autorskich

Richard O'Dwyer, 23-letni student z Wielkiej Brytanii, jest pierwszą osobą, która odpowie za naruszenie praw autorskich zgodnie z zasadami nowych międzynarodowych porozumień antypirackich. Chłopakowi grozi nawet 10 lat więzienia.

Co ja takiego zrobiłem?


Tak obecnie wygląda strona tvshack.net / Fot. Screen strony tvshack.netO'Dwyer studiuje na uniwersytecie w Sheffield. Chłopak był także właścicielem strony internetowej TVShack, która stanowiła miejsce, gdzie każdy internauta mógł pobrać bądź obejrzeć różnego rodzaju materiały filmowe. Dla porządku należy podkreślić, że student nie umieszczał na stronie żadnych nielegalnych treści - udostępniał jedynie "narzędzie". Nie jest to również zbyt odkrywcze działanie. Na świecie wiele osób administruje tego typu stronami.

Jednak witryna Richarda zwróciła na siebie uwagę amerykańskich służb. Ciężko powiedzieć, dlaczego akurat 23-letni Brytyjczyk dostąpił tego "zaszczytu". Niewykluczone, że wpływ na to miały bardzo dobre statystyki strony - około 300 tysięcy "wejść" miesięcznie - podaje portal wp.pl.

Ekstradycja na pokaz


Zgodnie z brytyjskim prawem chłopak nie popełnił przestępstwa. Ktoś zapyta: więc w czym problem? Ano w tym, że administracja Stanów Zjednoczonych upomniała się o 23-latka. Londyn, z racji "specjalnych stosunków" jakie łączą oba anglosaskie kraje, stwierdził, iż musi zgodzić się na ekstradycję swojego obywatela. Nie ulega wątpliwości, że Amerykanie stosują tego typu zabiegi, aby w oczach opinii publicznej zracjonalizować adekwatność wprowadzenia nowych międzynarodowych porozumień antypirackich. Wydaje się jednak, że administracja Baracka Obamy idzie w złą stronę i może osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Dowiedz się jaki los czeka teraz Richarda oraz zobacz film --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Ot, w co chciał nas wpakować Donald Tusk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

antek patelmitrz powinien się cieszyć, że nie dosięgła go czarna dłoń mieszkańców Afryki. Skoro on chce tępić inne rasy w swoim kraju, to czemu nie mogłoby to się przydarzyć i jemu? Cóż... Nie brak niedouczonych ludzi, którzy nie wiedzą kto w jakim kraju mieszka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cichowski Ludwik
 • Cichowski Ludwik
 • 01.02.2012 17:15

Antek Patelmitrz tym komentarzem,tylko potwierdził swój rasizm. RPA to przecież Afryka i kraj należący do czarnoskórych a nie do białych. Wykorzystywałeś tam ten kraj przez 24 lata i jeszcze gadasz na tubylców. To ich kraj. Biali ludzie wykorzystywali to,że czarnoskórzy nie mogli mieć edukacji. Kradli z tego kraju,co mogli np.diamenty. To wstyd,że Polak takim jest zakłamanym rasistą,jak ty. Kochać Żydów,kochać Czarnych. Nie musisz nikogo kochać,gdyż nie potrafisz kochać człowieka. Inni ich kochają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 31.01.2012 07:21

do kochających żydów i czarnuchów,pojedźcie na czarny ląd to zobaczycie co ta banda zrobiła z bogatej RPA w której spędziłem 24 super lata.Biedni są biedniejsi a rząd bogatszy,jak w POlsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obi sam se robi
 • obi sam se robi
 • 30.01.2012 21:02

W zasadzie amerykanie powinni wszystkich brytyjczyków ukarać za jazdę po lewej stronie ,bo to jest sprzeczne z amerykańskim prawem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cichowski Ludwik
 • Cichowski Ludwik
 • 30.01.2012 17:51

Komentarze antka patelmitrz,jak tylko jest taka okazja dla niego, zawsze są i antysemickie i rasistowskie. Osoba ta jest wielkim tchórzem,pisze pod pseudonimem. Tych antysemitów jest tu kilku,choć to maskują,jak np.znany tutaj piszący obelgi na temat prof. Bartoszewskiego niejaki Kraszewski. Jednak pomylił się,gdyż Bartoszewski okazuje się nie jest Żydem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@antek patelmitrz: ktoś tu chyba jest jawnym rasistą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 29.01.2012 05:30

żydowska chciwość nie zna granic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kloc
 • kloc
 • 27.01.2012 19:24

eee... ale jego zlapali w maju. wtedy nie bylo jeszcze acta. a sprawe o ekstradycje przegral kilka dni temu. http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_O%27Dwyer

mimo ze to taka "wisienka na torcie" calego zamieszania z acta, te umowe wielka brytania podpisala dopiero wczoraj, tak jak wiekszosc UE. przeciez jakim cudem takie prawo ma wejsc w zycie dzien po podpisaniu i co jak co, ale sądy nigdy tak szybko wyrokow nie wydaja.

Mimo ze sprawa tego studenta jest wyjatkowo kontrowersyjna, to nie jest wynikiem ACTA. zalecam na przyszlosc troche wiecej rzetelnosci dziennikarskiej, a czytelnikom weryfikacje takich rewelacji, ktora (poki co) jest mozliwa i wymaga 5 minut czasu i znajomosci angielskiego.

a tymczasem

STOP ACTA!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytam się dlaczego chłopak z Wielkiej Brytanii ma być sądzony w stanach? ;/ paranoja, każdego tam sądzić będą? Po co sądy w innych krajach? ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.