Facebook Google+ Twitter

24,5 miliarda euro pomocy dla Europy Środkowo-Wschodniej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 21:32

24,5 miliarda euro - taką pomoc dla Europy Środkowo-Wschodniej wspólnie przekazały 3 międzynarodowe finansowe instytucje. To Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Europejski Bank Inwestycyjny, oraz Bank Światowy.

Dofinansowany ma być sektor bankowy w naszym regionie, a poza tym pożyczki otrzymają firmy, które najbardziej ucierpiały podczas kryzysu finansowo-gospodarczego. Ze wsparcia zadowolona jest Komisja Europejska - mówi jej rzecznik Amadeu Altafaj.

„Złagodzenie skutków kryzysu i rozwiązanie problemów to wspólne zadanie. Wszyscy powinni wziąć na siebie odpowiedzialność. Potrzebne są skoordynowane działania" - dodał. 3 instytucje finansowe mówią, że decyzja o pomocy jest związana z pogarszającą się sytuacją gospodarczą w Europie Środkowo-Wschodniej i słabą kondycją niektórych banków.

Wsparcie ma uspokoić rynki finansowe i przywrócić zaufanie dla gospodarek w tej części regionu. Obecnie sytuacja różni się w zależności od kraju. Polska i Czechy wypadają o wiele lepiej aniżeli kraje bałtyckie, czy Węgry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.