Facebook Google+ Twitter

245 tys. zł premii dla Prezydium Sejmu

245 tys. zł premii. Taką kwotę przyznało sobie Prezydium Sejmu za ubiegły rok pracy. Największą sumę, 45 tys. zł otrzymała sama marszałek Sejmu, Ewa Kopacz.

 / Fot. Saeima / commons.wikimediaMarszałek Sejmu premię dostała dzięki decyzji wicemarszałków. Swoim zastępcom również przyznała dodatek pieniężny. Gratyfikację w wysokości 40 tys. zł dla każdego otrzymali: Cezary Grabarczyk z PO, Marek Kuchciński z PiS, Eugeniusz Grzeszczak z PSL, Jerzy Wenderlich z PSL oraz Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.

Jak komentuje informację Kopacz, sejm to nie tylko miejsce stanowienia prawa, ale również zakład pracy, w związku z czym, jako marszałek Sejmu ma obowiązek oceny podwładnych i premiowania ich w sytuacji, kiedy ocena ta wypada wysoko - podaje tvpparlament. Przypomniała także, że marszałkowie poprzednich kadencji również przyznawali nagrody.

Na pytanie czy przydzielanie tego typu premii jest etyczne, marszałek Sejmu ostatecznie nie odpowiedziała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

No i jak grom z jasnego nieba spadała wiadomość, że Panią Marszałek oświeciło i zamroziła fundusz premiowy. Jakoś tak szkoda, że nie wydała tego oświadczenia przed tym blamażem z "zakładem pracy", nie złamaniem prawa, nam się należało i wreszcie oddaniem pieniędzy na ubogich. A teraz podatnicy zapomnijcie o tej hucpie bo my jesteśmy już "correct". Wasze podatki pójdą na inne, równie szczytne cele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja patrzę na to pozytywnie, może mogło być to np. 80 tys na głowę

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i proszę! W trybie ekspresowym obudziliśmy w tych "wielkich aktorach sceny politycznej" potrzebę nagłego rozdawnictwa charytatywnego. I jak tu nie wierzyć w moc opinii W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wniosek: co ma cudowną moc niwelowania podziałów między politykami? Równo podzielona kasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po to się przecież przejmuje władzę żeby mieć luksus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla posła Pięty proponuję klapki. Żeby go z tyłu nic nie gniotło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłom i senatorom za tak ciężką pracę na scenie politycznej, jak o sobie mówią bez ogródek, należy się kasa, jak psu zupa. Wszak wynagrodzenie musi iść w parze z efektami ich pracy. To są znakomici aktorzy tej sceny! A za profesjonalizm to duża kasa się przecież należy, nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A niech mają . I tak to idzie z puli sejmu . Jak rozdzielą tak rozdzielą . Tyle kasy ile idzie na bezproduktywne wojaże po świecie różnych parlamentarzystów to " mała " kwota .
Ciekawe ,że wszyscy wice wzięli bez względu na barwy polityczne . Takiej zgody chyba w ostatnich latach nie było :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, "napracowali się" jak - nie przymierzając - woły, to i kasa się należy! 45 tysięcy niektórzy Polacy tyle nie zarabiają przez cały rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.