Facebook Google+ Twitter

24 - 28. 07 w Traffic Club w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-20 14:44

Gwiezdno - wojenne spotkanie, wernisaż forografii, pokaz filmu. Te atrakcje czekają na wszystkich zainteresowanych od 24 do 28 lipca w Warszawskim Traffic Club. Wstęp bezpłatny!

W sobotę, 24 lipca w godz. 12:00-16:00 zapraszamy na gwiezdo-wojenne spotkanie w czasie którego przewidzieliśmy jak zawsze moc atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, kącik artystyczny i kącik budowniczych. Uwaga! Podczas sobotniego spotkania każde dziecko będzie miało okazję odbyć przejażdżkę na segway’u, jak również spróbować swoich sił podczas pojedynku na miecze świetlne na dużym ekranie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

W poniedziałek, 26 lipca o godz. 19:00 wraz z Domem Spotkań z Historią zapraszamy na wernisaż połączony z promocją albumu „Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 w fotografiach Willy’ego Römera”
Fotografie przedstawione są w kilku rozdziałach. Pierwsza część pokazuje Warszawę, odzyskującą stołeczne znaczenie. W 1916 roku po raz pierwszy odbyły się wybory do Rady Miejskiej, a na Zamku proklamowano Akt 5 listopada – obietnicę utworzenia samodzielnego Królestwa Polskiego. Römera polityka nie interesowała, jednak jego zdjęcia, przedstawiające znane gmachy – Zamek, Ratusz, Bibliotekę Uniwersytecką, Teatr Wielki – są symboliczną ilustracją dokonujących się przemian.

Drugi rozdział, i zarazem główna część ekspozycji, to obraz Warszawy ze straganami, żydowskimi handlarzami; miasta pełnego zaułków i barwnych postaci. Warszawski folklor i biedota wyjątkowo fascynowały Römera; na zdjęciach nie zobaczymy wielkomiejskiego życia. Fotografie są pretekstem do przypomnienia trudnej sytuacji ludności stolicy, dotkniętej zarządzeniami niemieckimi, drożyzną, bezrobociem i trudnościami z zaopatrzeniem. Zawierucha wojenna szczególnie dotknęła najuboższych, w tym mniejszość żydowską.
Wystawa potrwa do 8 sierpnia!


W środę, 28 lipca o godz.18:00 w ramach cyklu kulturalna środa pokaz filmu „Byli sobie podróżnicy”. To pasjonująca opowieść o wielkich odkryciach geograficznych i ludziach, którzy tych odkryć dokonali. W najbliższą środę pokazy filmów:

1. Tajemnice podróży Krzysztofa Kolumba
2. Amerigo Vespucci – odkrywca nowego świata
3. Magellan i El Cano – pierwsza podróż dookoła świata

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.