Facebook Google+ Twitter

24 tygodnie, które zmienią wszystko. Obiecująca niemiecka reżyserka zmierzyła się z dramatem matki (wideo)

Na początku przyszłego roku trafi do kin film "24 tygodnie" to dramat opowiadający historię rodziców, którzy dowiadują się, że ich płód ma zespół Downa i poważną wadę serca.

 / Fot. materiały prasoweJedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek, Anne Zohra Berrached, zmierzyła się z dramatem matki stojącej przed dylematem aborcji.

Astrid jest komediantką. Prowadzi popularny telewizyjny show, a jej mąż Markus jest jej menedżerem. Wiodą szczęśliwe życie zarówno w świetle jupiterów, jak i poza nim. Mają piękny dom, śliczną 9-letnią córkę i drugie dziecko w drodze.

Sielankę burzy wiadomość od ginekologa: płód ma zespół Downa i poważną wadę serca. Po pierwszym szoku para optymistycznie postanawia zmierzyć się z problemem. Odwiedzają szkołę dla osób z zespołem Downa, próbują możliwie najlepiej oswoić się z tematem.

Z czasem jednak okazuje się, że Astrid sama będzie musiała podjąć trudną decyzję co do przyszłości nienarodzonego dziecka.

Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Niemieckich Kin Artystycznych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale 2016. Polska premiera zapowiedziana została na 3 lutego przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.