Facebook Google+ Twitter

24-latka zmarła po spędzeniu 30 godzin w pracy

RMF FM poinformowało dziś rano, że 24-letnia pracownica indonezyjskiej agencji reklamowej zmarła z przepracowania. Kobieta dzień przed śmiercią napisała na Twitterze, że czeka ją 30 godzin z rzędu w pracy.

Ostatni wpis 24-latki na Twitterze: 24-letnia Mita Diran, pracownica agencji reklamowej często zamieszczała wpisy na portalu społecznościowym. Dotyczyły one zwykle czasu, jaki spędzała w pracy. Ostatni pochodzi z 14 grudnia, który brzmiał: "30 godzin pracy i ciągle dalej". Kilka godzin później już nie żyła.

Według lekarzy, kobieta zmarła z powodu niewydolności serca, która wynikała natomiast z połączenia ciągłej 30-godzinnej pracy z napojami energetycznymi.

Na świecie wiele mówi się o warunkach pracy, jakie panują w krajach Azji Południowo-Wschodniej. W latach 90. wybuchł skandal związany z ujawnieniem warunków pracy w fabrykach lokalnych podwykonawców pracujących na zlecenia firmy Nike. M.in. w fabrykach szyjących buty Nike w Indonezji łamano prawa pracownicze dotyczące warunków pracy, BHP i wynagrodzeń.

Co roku, 1 maja w stolicy kraju Dżakarcie, maszerują spore grupy pracowników, którzy protestują przeciwko traktowaniu i łamaniu praw w zakładach pracy w Indonezji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.