Facebook Google+ Twitter

25.02.07. Kraków dla Rospudy - jak było?

Kraków Dla Rospudy to wspólna inicjatywa krakowskich organizacji ekologicznych. Co niedzielę organizujemy akcje sprzeciwu wobec niszczenia pięknych terenów doliny. Jak było dzisiaj?

Warszawska demonstracja w obronie Doliny Rospudy. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski. Krakowska demonstracja w obronie Doliny Rospudy zgromadziła ok. 300 osób. Wśród manifestujących swój sprzeciw wobec niszczenia tych pięknych terenów, byli nie tylko ekolodzy z takich organizacji jak Viva, Greenpeace, WWF, Aeris Futuro, czy Ostra Zieleń, ale również wielu ‘niezrzeszonych’ mieszkańców Krakowa i turystów - od najmłodszych, przez studentów, aż po ludzi starszych.

O godz. 13 na Rynku, wraz z hejnałem krakowskim rozpoczęła się akcja, podczas której zebraliśmy kilkaset podpisów osób, sprzeciwiających się budowie augustowskiej obwodnicy według projektu, który ma być zrealizowany. Jednocześnie podkreślaliśmy, że przeciwni samej obwodnicy nie jesteśmy, ale chcemy, aby szukano kompromisowych rozwiązań, a nie takich, które skażą Dolinę Rospudy na zniszczenie.

Wśród pytań dziennikarzy pojawiły się równiez te o referendum, na które odpowiadaliśmy krótko - przyroda nie jest naszą własnością i musimy ją chronić, bo potem nie będziemy w stanie odbudować piękna, które stracilismy. Otwarte forum, które było główną częścią demonstracji, przyciągnęło mnóstwo słuchaczy, którzy na hasło "Kto nie skacze jest za Szyszką" zaczęli energicznie podskakiwać w miejscu i klaskać.

Wielu z nich podchodziło do megafonu, aby wyrazić swoją opinię na temat obwodnicy. Kiedy wszystkie chętne do wypowiedzenia się osoby skończyły swoje przemówienia. Ruszyliśmy z marszem wokół rynku. Niosąc transparenty wykrzykiwaliśmy hasła – „Panie Szyszko, zmień swoje stanowisko”, „Rospuda nie obroni się sama”, „Jest alternatywa”, „Nie tędy droga”. Rozdawaliśmy również zielone solidarnościowe wstążki i ulotki z informacjami dotyczącymi Rospudy. Nad wszystkim górował pomnik wielkiego poety obwiązany długą, zieloną wtęgą. Akcja skończyła się koło godz. 14.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

popieram popieram tez byłem na demo ale w katowicach pozdrawiam jak ja lubie feministki pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.