Facebook Google+ Twitter

250 tysięcy - tylu Polaków planuje zakup akcji PZU

Jak poinformował minister skarbu Aleksander Grad, aż 250 tys. Polaków zapisało się na akcje największej w Polsce firmy ubezpieczeniowej.

PZU Tower, siedziba PZU / Fot. Wiimedia commonsOgromny popyt na akcje nie spowoduje redukcji zapisów w transzy indywidualnej. Minister poinformował również, że cena akcji dla indywidualnych inwestorów nie przekroczy 312,5 zł za sztukę. Inwestorzy indywidualni mogli zakupić od 3 do 30 akcji firmy. Termin zgłaszania się po akcje w domach maklerskich zakończył się już w środę.

Niewątpliwie bardzo wiele osób zakupiło akcje z chęcią ich sprzedaży w dzień debiutu. Według analityków będzie można na tym zarobić ok. 40-60 zł za sztukę (przy 4 osobowej rodzinie i zakupie 30 akcji zysk bagatela 7000 zł). Istnieje wobec tego obawa (tak jak było w przypadku PGE) iż akcje w następnych dniach będą znacząco tracić na wartości.

W piątek zapadnie oficjalna decyzja resortu w sprawie cen dla inwestorów instytucjonalnych. Jak wynika z danych ministerstwa budowa księgi popytu w tej grupie zakończy się nadsubskrypcją. Chętnych jest ponad cztery razy więcej niż przewiduje oferta.

Podczas dzisiejszej konferencji minister zapowiedział na przyszły tydzień datę debiutu. Z wcześniejszych informacji resoru wynika, że ma to być dzień 14 maja.

źródło:
onet.pl
money.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.