Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18558 miejsce

25 dni do premiery Guild Wars 2. Czym zaskoczą nas wydawcy?

28 sierpnia będzie miała miejsce premiera jednej z najwazniejszych gier tego roku - "Guild Wars 2". To kontynuacja świetnie przyjętego przez graczy tytułu z 2005 roku "Guild Wars: Prophecies". Jej wydawcą jest ArenaNet.

Osobom, które na co dzień nie interesują się grami komputerowymi, wytłumaczę, co kryje się pod okresleniem MMO. Skrót ten oznacza Massive Multiplayer Online, czyli "wieloosobową grę sieciową", w której udział brać mogą jednocześnie tysiące osób. Do takich gier należy również opisywany tytuł.

Gra należy do gatunku fantasy MMO, znajdziemy w niej dużo magii i wiele nierealnych stworzeń. Jej akcja toczy się w świecie Tyrii, 250 lat po wydarzeniach z pierwszej części i wydanego do niej dodatku "Eye of the North". Przedstawiony świat uległ poważnym przeobrażeniom w porównaniu do pierwowzoru, głównie za sprawą pojawienia się smoków, które zaczynają siać postrach wsród mieszkańców krainy. Część miast z "jedynki" uległa zniszczeniu, pojawiły się za to nowe lokacje.

Gracze będą mogli wybrać spośród 5 ras: Ludzi, Nornów (dwumetrowych wojowników podobnych do wikingów), Charrów (humanoidalnych bestii) i Asurów. Nowością jest Sylvari - to rasa, która jest swoistym połączeniem ludzi i roślin. Żyją w zgodzie z naturą, ich liściaste fryzury mogą kojarzyć się z palmami kokosowymi.

Jeśli chodzi o profesje, czyli klasy postaci, to twórcy dali graczom do wyboru 8 możliwości: wojownika, łowcę, strażnika, elementalistę, inżyniera, nekromantę, złodzieja i mesmera. Każda z nich ma swoje słabe i silne strony, które postaram się opisać w następnym artykule o grze.

Mapa rozgrywki jest zróżnicowana, każda z ras ma swoją lokację początkową, która całkowicie różni się od pozostałych. Sylvari rozpoczynają grę w baśniowym lesie, natomiast Asury na ograrniętych wojną ruinach. W klimat rozgrywki wprowadzą filmy, które przedstawią najważniejsze wydarzenia dotyczące danej rasy i historię postaci, którą wybralismy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maciej
  • Maciej
  • 05.08.2012 00:30

Pre-order zamowiony. Ciekawa gierka sie szykuje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.