Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11547 miejsce

25 lat działalności MULTICO – tysiące miejsc pracy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-18 09:26

Kilkanaście tysięcy miejsc pracy, miliony w podatkach trafiających rocznie od spółek zależnych do budżetu państwa i niekwestionowany wkład w rozwój wolnorynkowej gospodarki – to tylko kilka z osiągnięć spółki MULTICO w ostatnich 25 latach

Wczoraj, podczas uroczystej gali, zorganizowanej z okazji okrągłego jubileuszu Grupy, spotkali się współtwórcy jej sukcesu i wieloletni Przyjaciele.

Historia spółki MULTICO sięga 1989 r. Założona przez Zbigniewa Jakubasa dała początek dynamicznie rozwijającej się grupie kapitałowej, w ramach której swoją działalność prowadzi obecnie kilkanaście podmiotów – cieszących się nie tylko ugruntowaną pozycją na rynku krajowym, ale również z sukcesami promujących Polskę na rynkach zagranicznych. W najbliższych latach właściciel Grupy zapowiada szereg prorozwojowych inwestycji, których założeniem jest zapewnienie warunków sprzyjających prężnemu rozwojowi spółek wchodzących w jej skład. W praktyce oznacza to istotne wpływy do budżetu państwa i zapewnienie miejsc pracy dla kilkunastu tysięcy osób pracujących w spółkach zależnych MULTICO.
– „25 lat temu zaczęliśmy budować naszą historię od pasji i chęci zrobienia czego ważnego, ambitnego. Szukaliśmy sprzymierzeńców, którzy uwierzą w nasze pomysły. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że miarą naszego sukcesu jest umiejętność prowadzenia biznesu w dynamicznie zmieniających się warunkach. Teraz bowiem to my wspieramy tych, którzy swoimi pomysłami budują polską gospodarkę.” – podsumował Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej MULTICO.
Aktualnie w portfolio inwestycji Grupy znajdują się m.in. Mennica Polska S.A. (produkcja monet obiegowych oraz kolekcjonerskich i numizmatów, płatności elektroniczne w transporcie miejskim, branża deweloperska i obrót metalami szlachetnymi), Newag S.A. w Nowym Sączu (czołowy producent taboru kolejowego w Polsce) i Feroco S.A. w Poznaniu (naprawy oraz modernizacja infrastruktury szynowej i taboru kolejowego), Zakłady Automatyki Polna S.A. (produkcja wyrobów m.in. z dziedziny automatyki przemysłowej, ciepłowniczej i medycznej), CNT S.A. w Sosnowcu (branża budowlana układów komunikacyjnych miast), Energopol Warszawa S.A. (projektowanie i budowa rurociągów do przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz budownictwa przemysłowego), Multidruk S.A. w Lublinie (działalność poligraficzna), Wartico Invest Sp. z o.o. (spółka deweloperska), MULTICO Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. (oferująca albumy przyrodnicze), New Century Arts S.A. (branża filmowa).
W 2014 roku Zbigniew Jakubas został wyróżniony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie za „pasję i konsekwencję w kreowaniu nowych projektów gospodarczych oraz wizjonerskie prowadzenie biznesu na rynku publicznym”. Przykładem niekwestionowanego sukcesu jest debiut spółki Newag S.A., który był największym prywatnym IPO w Polsce w 2013 roku – wartość oferty publicznej wyniosła 398 mln zł. Za odważne koncepcje biznesowe oraz wkład w rozwój gospodarki Zbigniew Jakubas został uhonorowany w swojej karierze również przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”.
Sukcesy Grupy MULTICO znajdują odzwierciedlenie również w pozabiznesowej działalności. Poprzez spółki z Grupy, Zbigniew Jakubas aktywnie dotuje działalność kulturalną i artystyczną finansując różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne (od wielu lat wspiera m.in. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy), bierze czynny udział w aukcjach dzieł sztuki, które wspomagają działalność kulturalną oraz służą realizacji celów charytatywnych. Firmy z Grupy są również mecenasami akcji na rzecz wspierania młodych talentów.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.