Facebook Google+ Twitter

25 lat pracy literackiej Wiesławy Barbary Jendrzejewskiej

8 listopada br. w bydgoskiej Kawiarni Literackiej "Modraczek" odbędzie się jubileuszowe spotkanie z okazji 25 lat pracy literackiej tej wspaniałej poetki, pisarki, dziennikarki i animatorki kultury. Początek zaplanowano na godz. 18.00.

Plakat promujący spotkanie jubileuszowe w Kawiarni Literackiej "Modraczek". / Fot. W. B. JendrzejewskaW czasie tego niezwykłego wydarzenia, obok świętowania srebrnego jubileuszu, odbędzie się promocja nowej książki "Tyle", która została wydana dzięki przyznanemu poetce Stypendium Prezydenta Bydgoszczy. Całe spotkanie poprowadzi, a niektóre jej wiersze do własnych kompozycji, zaśpiewa i zagra na gitarze aktorka Roma Warmus. W programie spotkania zaplanowano również recital piosenki poetyckiej w wykonaniu Małgorzaty Żurańska-Wilkowskiej.

Z okazji tego niewątpliwie pięknego i jedynego w swoim rodzaju jubileuszu, 4 listopada, o godz. 20.00 w Radiu Judo, odbędzie się okolicznościowa audycja poetycka poświęcona twórczości literackiej poetki.

Zdjęcie portretowe Wiesławy Barbary Jendrzejewskiej. / Fot. A. LewandowskaWiesława Barbara Jendrzejewska urodziła się w Tucholi. Ukończyła wyższe studia w zakresie filologii polskiej i bibliotekoznawstwa oraz studia podyplomowe: dziennikarstwo, psychologię i filozofię. Nauczycielka z zawodu i zamiłowania. Jest egzaminatorem OKE w Gdańsku i ekspertem MEN.

Wydała dwie antologie uczniowskie: "Mój wiersz o Matce" (1989) oraz "Wierszyki i wiersze" (2001). Jest autorką tekstu hymnu gimnazjalisty, który od 2001 r. przynależy do Gimnazjum nr 38 w Bydgoszczy. Promuje młode talenty w mediach. Na łamach wielu pism lokalnych oraz ogólnopolskich (m.in. "Charaktery", "Nasza Książka", "Edukacja i Dialog", "Wszystko dla Szkoły") opublikowała ponad sto trzydzieści artykułów z dziedziny literatury, metodyki i dydaktyki języka polskiego oraz współczesnej psychologii pozytywnego myślenia, kreatywności, asertywności.

Debiutowała w 1986 r. w Polskim Radiu, u Jerzego Sulimy-Kamińskiego cyklem wierszy pt. "Studium dłoni" (cz. I), a swój debiut prasowy miała na łamach "Faktów" (nr 39/1987) - tu m.in. wiersze z cyklu "Studium dłoni" (cz. II.). Od 1994 r. należy do Zespołu Redakcyjnego "Wiadomości, Głosów, Rozmów o Szkole" w Bydgoszczy, gdzie dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i drukuje poezję. Pisze też rekomendacje ciekawych zdarzeń kulturalnych i wybranych, nowych książek do "Bydgoskiego Informatora Kulturalnego". Od wielu lat należy do dwóch klubów literackich: Arkony, przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury oraz Literackiego Klubu Nauczycieli Pomorza i Kujaw, a od 2005 r. do Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.