Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5458 miejsce

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?

Rysunek Clifforda Berrymana pt. "Drawing the Line in Mississippi " / Fot. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić.

Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem pluszowym i właścicielem „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie.

Żyjemy w czasach rozkwitu tradycji pluszowych misiów, zarówno tych starych z początku wieku, jak i tych współczesnych produkowanych masowo w fabrykach na Dalekim Wschodzie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest wspaniałym pomysłem. Organizowane są konkursy i festyny. Przedszkola, szkoły oraz biblioteki tego dnia łączą zabawę z nauką. Nagrodami są oczywiście misie.

GALERIA MIEJSKIEJ BLIOTEKI PUBLICZNEJ w KATOWICACH / Fot. Z okazji tego święta Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach przygotowało nową aranżację wystawy „Jak wieść niesie, pojawiły się misie w lesie”. W muzeum możemy zobaczyć 135 niedźwiadków z całego świata. Pluszaki ubrane są w karnawałowe czapki i czerwone kokardki, grają na różnych instrumentach. Najwięcej jest maskotek polskich, choć pojawiły się także pluszaki zagraniczne.

Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz każdy będzie pamiętał, że 25 listopada jest wielkie święto naszych kochanych misiów.

[/a]http://www.miastodzieci.pl/artykul.php/id,312.html;źródło[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

klaudia kuku
 • klaudia kuku
 • 25.11.2010 18:41

w domu mam 20 misiow jestem ich kolekcjonerka

Komentarz został ukrytyrozwiń
klaudia kuku
 • klaudia kuku
 • 25.11.2010 18:39

kochajcie misie sama je kocham.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolec
 • kolec
 • 25.11.2010 18:37

Komentarz został ukrytyrozwiń
klaudia kuku
 • klaudia kuku
 • 25.11.2010 16:55

slyszalam ze niedzwiedz uratowal zycie czlowiekowi.uratowal czlowieka a sam zginal pod autem

Komentarz został ukrytyrozwiń
klaudia kuku
 • klaudia kuku
 • 25.11.2010 16:49

misie pluszowe sa sliczne

Komentarz został ukrytyrozwiń
sofiya pavlik XD
 • sofiya pavlik XD
 • 29.10.2010 20:37

Miś to najlepsza zabawka i przyjaciel! pozdro dla wszystkich misiów!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pablo, każdy temat jest dobry, gdy się go odpowiednio zrealizuje.Z niecierpliwoscią czekam na Twój debiut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzień jakiegoś misia, hmm czy to jest temat na artykuł? Może, niedługo będziecie pisać o dniu złotej rybki, albo o dniu plecaka szkolnego..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłeś ode mnie szybszy. Miałam się zabrać do tych niedźwiedzi za godzinę. Plus za refleks :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pluszowe misie to juz kultowy element kultury. Większość z nas nie raz tuliło się do ukochanej maskotki w mometach smutku , uśmiechało się do niej w chwilach radości. Wszystkiego dobrego naszym cudnym Misiom w dniu ich Święta:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.