Facebook Google+ Twitter

25 listopada - Katarzyny, Erazma i Międzynarodowy Dzień bez Futra

Namnożyło się nam tych dni w kalendarzu. Oj namnożyło. Jest Dzień bez Papierosa, Dzień bez Samochodu, Dzień bez Futra. Coraz trudniej znaleźć dzień bez Dnia. Może można wprowadzić Dzień bez Sensu? Myślicie, że przesadzam?

Niecały tydzień temu obchodziliśmy Dzień Toalet a tutaj proszę nowe święto. A przed nami w tym miesiącu dwa Dni. Znacie tylko Andrzejki? A proszę bardzo mam przed sobą kalendarz zakupiony w Empik-u. Kalendarz typ. uczniowski, czyli od września do sierpnia. I co ja tu widzę?

Wrzesień:
1.09 – Pierwszy Dzień Szkoły
8.09 – Międzynarodowy Dzień Piśmienności
9.09 – Międzynarodowy Dzień Urody
16.09 – Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej
18.09 – Międzynarodowy Dzień Geologi
19.09 – Międzynarodowy Dzień Dzikiej flory i fauny
21.09 – Międzynarodowy Dzień Pokoju
22.09 – Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu
27.09 – aż dwa dni w jednym: Dzień Turystyki i Dzień Serca
31.09 – Dzień Chłopaka

a co dalej?

Teraz krócej tylko wymienię. W październiku mamy dni: wegetarianizmu, osób starszych, ptaków, ochrony zwierząt, poczty, nauczyciela, zwalczania klęsk żywiołowych (oba tego samego dnia!), walki z ubóstwem, ONZ, oszczędności, rozrzutności, Halloween

A aktualny miesiąc obliguje nas do pamiętania o zmarłych, Zaduszkach, zapobieganiu wyzyskowi środowiska naturalnego, walce z faszyzmem i nacjonalizmem, niepodległości, ofiarach wypadków samochodowych, tolerancji, studentach, powszechnym dniu dziecka (nie mylić ze światowym, który jest w czerwcu), uprzemysłowieniu Afryki, życzliwości, telewizji, pozdrawianiu (!?), eliminacji przemocy przeciwko kobietom. No po dzisiejszym Dniu bez Futra zostają nam do końca miesiąca Andrzejki i poprzedzający je Dzień bez Kupowania... uffff

W grudniu mamy Dzień: AIDS, zniesienia niewolnictwa, niepełnosprawnych, Barbórkę, wolontariatu, Mikołajki, lotnictwa cywilnego i to wszystko przez pierwsze 7 dni, potem dwa dni przerwy i znów Dzień: praw człowieka, terenów górskich, migrantów, solidarności, odpoczniemy sobie w święta, ale krótko bo zaraz po Bożym Narodzeniu jest Dzień Pocałunku. Teraz już same prawie statystyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dziś jest dzień bez dnia:) eff

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że dziś mamy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego.))
Pozdrawiam Ewo.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.