Facebook Google+ Twitter

25 maja. Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-24 21:38

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W tyn dniu organizacje na całym świecie zastanawiają się, jak zmniejszyć ryzyko zaginięcia i co zrobić, jeśli już do niego dojdzie.

 / Fot. logo Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, obchodzony 25 maja, ma na celu zwrócić uwagę na przyczyny zaginięć dzieci i wskazać metody właściwej opieki.

Do wielu tragedii by nie doszło, gdyby rodzice czy opiekunowie większą uwagę poświęcali swoim pociechom. Zdarza się, że dzieci są porywane, a niektóre same uciekają z domów. Do takiego kroku przyczyniają się niepowodzenia w szkole, problemy w rodzinie, brak akceptacji przez rówieśników albo chęć przeżycia przygody. Większość zaginionych się odnajduje, ale nie wszyscy. Wiele przypadków zostaje niewyjaśnionych.

Oto kilka przydatnych prostych zaleceń dla dorosłych:

1. Małego dziecka nigdy nie zostawiaj bez opieki; nigdy nie zostawiaj dziecka w wózku przed sklepem!
2. Dziecko jak najwcześniej powinno znać swoje imię i nazwisko, a także imiona rodziców.
3. Do 10. roku życia dziecko nie powinno zostawać samo w domu.
4. Dzieci poniżej 7. roku życia nigdy nie powinny bawić się same na podwórku. Wyglądanie przez okno raz na kilka minut nie jest właściwą opieką!
5. Gdy wychodzisz z dzieckiem na spacer, do supermarketu, na festyn, pamiętaj, że to ty masz pilnować dziecka, a nie ono ma pilnować się ciebie!
6.Naucz dziecko, że nie powinno rozmawiać z nieznajomymi, nie może przyjmować od obcych osób żadnych prezentów, słodyczy.

Jeśli zaginie dziecko trzeba przeszukać najbliższą okolicę i zgłosić sprawę policji (policjant nie ma obowiązku czekać 24h na przyjęcie zgłoszenia).Niezapominajka - symbol Dnia Dziecka Zaginionego / Fot. Jerzy Opioła/Wikipedia/CC 3.0/

Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych - prowadzi całodobowy, bezpłatny numer 116 000. Pod tym numerem można zgłosić zaginięcie dziecka.

Symbolem pamięci o zaginionym dziecku i wyrazem solidarności z jego rodziną stała się niezapominajka.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2012 01:00

Świętej Pamięci Redaktor Zalewski wymyślił onegdaj święto niezapominajki jako antidotum konsumpcyjnego szału w dniu świętego Walentego. Walentynki mu się nie podobały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.