Facebook Google+ Twitter

2,5 miliona Włochów wzięło udział w antyrządowej manifestacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 21:50

Antyrządową manifestację, pod hasłem "Ratujmy Włochy!", zwołała opozycyjna Partia Demokratyczna. Lider ugrupowania Walter Veltroni zarzucił Silvio Berlusconiemu, że nie leży mu na sercu dobro kraju i jego mieszkańców, lecz wyłącznie interesy wielkiego kapitału.

W godzinnym przemówieniu Veltroni powiedział m.in., że Włochy nie zasłużyły na taki rząd, który nic sobie nie robi z demokracji, pozwala na gloryfikację faszyzmu i grozi wysłaniem policji przeciwko studentom. Przywódca głównej siły opozycji skrytykował rządową reformę oświaty, mówiąc, że według Berlusconiego, właściciela imperium medialnego, wystarczająca szkoła dla dzieci i młodzieży jest jego telewizja.

Manifestacja przeszła głównymi ulicami Rzymu i zakończyła się na Circus Maximus. Organizatorzy twierdzą, że wzięło w niej udział 2,5 miliona Włochów.

Wcześniej premier mówił, że nie będzie ona miała wpływu na politykę rządu. Berlusconi zarzucił lewicy, że to ona nie jest demokratyczna. Jego zdaniem, w momencie światowego kryzysu zamiast protestować Włosi powinni zewrzeć szeregi i popierać jego rząd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.