Facebook Google+ Twitter

2,5 mln Polaków wciąż nie wymieniło dowodów osobistych!

Okres poświąteczny, na ulicach pustki, zwykle zakorkowane miasta są przejezdne, jedynie w urzędach tłoczno. To za sprawą obowiązku wymiany starych książeczkowych dowodów osobistych na nowe. Bo 2,5 mln Polaków wciąż nie wymieniło dowodów

 / Fot. www.mswia.gov.plZ informacji opublikowanych na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że wnioski o nowy dowód osobisty możemy składać tylko dziś i jutro. Natomiast do 31 marca 2008 r. w myśl nowej ustawy można posługiwać się książeczkowymi dowodami osobistymi, w celu poświadczenia tożsamości i obywatelstwa polskiego.

A co potem?
Wszyscy ci, którzy nie wymienią do tego czasu dokumentów, będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami po 31 marca 2008 r. nie będą mogli m.in. załatwić formalności w urzędach, odebrać listu poleconego na poczcie, wziąć kredytu bankowego, sprzedać lub kupić mieszkania.

Jak wynika z informacji MSWiA, 2,5 miliona osób nie wymieniło dotychczasowych dowodów. Jako jedną z przyczyn takiej sytuacji ministerstwo podaję cenę wymiany (wymiana kosztuje 30 zł), bądź nieświadomość konsekwencji, jaką poniosą obywatele, gdy tej czynności nie dokonają. A konsekwencje to nawet ograniczenie wolności do jednego miesiąca dla osób, które dowodu nie wymienią.

Obejrzyj też film z urzędu, gdzie tworzą się kolejki po nowy dowód

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Dowód osobisty to spadek po systemie totalitarnym. Marzy mi się kraj w którym posiadanie tego dokumentu nie jest przymusowe. W USA albo np. w GB... Zresztą co tu tłumaczyć. Jeśli TELEEKRAN mówi wam, że plastik osobisty i płacenie za jego wydanie jest dobry to znaczy, że jest dobry! Jeśli ów TELEEKRAN powie Wam pewnego dnia, że chip pod skórą jest bardziej dobry to na pewno zapłacicie za jego wszczepienie. W imię wolności, pokoju, i miłości :) walki z przestępczością, i Bóg wie z jakimi zagrożeniami jeszcze. Dacie się zniewolić i jeszcze za to zapłacicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne mamy to "społeczeństwo obywatelskie".
Przełkniecie bez szemrania każdy biurokratyczną bzdurę ? Nikt nie widzi idiotyzmu "obowiązku wymiany dowodów" ?
Jedyna refleksja to kpiny pod adresem dwóch i pół miliona buntujących się ofiar lewiatana. Warchoły, lenie i bumelanci na stos . Sami sobie winni. Trzeba im jeszcze dołożyć i wyśmiać . Bo przecież tak robią w telewizorze a telewizor ma zawsze rację :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie to nie dotyczy - dobrze, czy źle? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

właśnie :D gdzie Oni wszyscy byli ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic...Urząd i tak ma obowiązek przyjąc go. Kary bedą ostatecznoscią, ale DOPIERO w kwietniu. To przekladanie terminu wymiany jest najwiekszą bzdurą jaką mozna wprowadzic...za kazdym razem tak robią i za kazdym razem Polacy sie "łaszą", ze termin zostanie wydluzony;/

Dzis rano w radiu dziadeksie zalil, ze malo okienek, ze sodoma i gomora - a gdzie on byl w kwietniu, maju kiedy wnioski przyjmowali od ręki!!??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy to narod ludzi gluchych ,wiedzieli ze wymiana dowodu to obowiazek.Jak nie otrzymamy kary to nie wiemy co do nas nalezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak czy inaczej - "my Polacy wolne ptacy" - jak cos trzeba zrobić, to trzeba to równiez olać równo aby potem wstawiać kretyńską gębę do kamery. I miec powód do plucia na "onych".

Jakkolwiek by nie oceniac przydatności dowodu osobistego, póki obowiązuje, poprostu trzeba go mieć.
I było kilka lat na załatwienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby przystąpic do egzaminu na prawo jazdy, tez wystarczy paszport:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomne po raz n-ty - dowod osobisty potrzebny jest WYŁĄCZNIE w następujących sytuacjach:
- wyrobienie paszportu
- zdawanie egzaminu na Prawo Jazdy

W pozostałych wystarcza paszport - w tym odebranie poleconego na poczcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Terminy wymiany dokumentów byly znane od bodaj 7 lat!!! Ci, co stoja teraz w kolejkach są sami sobie winni!!! Ale oni potrafia tylko krzyczec, ze malo okienek do przyjmowania wniosków, ze malo pracowników, ze tłok i w ogole:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.