Facebook Google+ Twitter

25. Warszawski Festiwal Filmowy już na starcie! Co warto zobaczyć?

Kilkaset filmów w 9 dni, zgrupowanych w 7 sekcji tematycznych. Od "Odkryć - wizji współczesnego świata" przez "Konkurs Wolnego Ducha" do filmów reżyserów już uznanych - "Mistrzowskich dotknięć". 9 - 18 października, Kinoteka. Trzeba tam być!

25. WFF / Fot. plakat promocyjny organizatorówNa pytanie: co warto zobaczyć na 25. Warszawskim Festiwalu Filmowym, organizatorzy z pewnością odpowiedzą - wszystko. I na pewno będzie w tym sporo racji. Każda sekcja tematyczna ma coś innego do zaoferowania. Różnorodne motywy, środki wyrazu, przeróżne punkty widzenia. Festiwalowe pokazy to cały świat, z jego olbrzymią ilością tematów i form, choć ukazany często w mikroskali, przez pryzmat indywidualnych przeżyć jednostek. Stąd samych kategorii konkursowych jest tu aż pięć!

Nie da się porównać świeżości i niekonwencjonalności spojrzenia wielu początkujących twórców z kunsztem dojrzałych mistrzów, ale jedno jest pewne: warto obejrzeć i jedno, i drugie. Dla pełnej, czyli różnorodnej gamy doznań i przeżyć, dla pełniejszego, bardziej wnikliwego obrazu świata. Tak więc z pewnością warto oglądać tak wiele, jak tylko jest to możliwe. Ale ponieważ fizycznie nie sposób być na wszystkich projekcjach, może kilka propozycji, które wydały mi się szczególnie ciekawe.

Z filmów konkursowych: historia młodego, zamożnego Kolumbijczyka porwanego przez partyzantów i wciągniętego w brutalną walkę pomiędzy wojskiem a paramilitarnymi bojówkami. "Cudowna" Rafaela Lary to studium życia w niewoli, jak piszą organizatorzy - "w pełni profesjonalnie zrealizowany dramat ze świetnymi zdjęciami".

W tej samej kategorii "Pechowcy" (reż. Felix van Groeningen), duńska wizja 'męskiego' świata, pełnego alkoholowych imprez i chętnych kobiet, widziana oczami trzynastolatka. Ta satyra na małomiasteczkowy, plotkarski świat, utrzymana w konwencji czarnej komedii, została doceniona w Cannes i nagrodzona w kategorii Special Mention 2009.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przy okazji: na specjalnej stronie http://filmaster.pl/wff można przeczytać najnowsze recenzje filmów festiwalowych pisane przez uczestników oraz podyskutować o filmach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.