Facebook Google+ Twitter

25-lecie muzyków z Orffy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-20 08:46

Ćwierć wieku - to brzmi dumnie, wzniośle. Łódzcy muzycy z Orffy właśnie mieli okazję przekonać się, jak szybko ono mija, świętując dwudziestopięciolecie istnienia swojego zespołu.

Urodzinowy tort "Orffy" / Fot. Maria PrzymusiałaW ostatni wtorek, w Teatrze Nowym w Łodzi, odbył się wspaniały koncert jubileuszowy z okazji dwudziestopięciolecia zespołu instrumentalnego Orffa, działającego w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1. Zebrani goście mogli posłuchać bogatego repertuaru muzyków i cieszyć się wraz z nimi tą wspaniałą rocznicą. Imprezę poprowadziła świetna aktorka Karolina Lutczyn, znana m. in. z serialu TVN "Detektywi".

Założycielem i jednocześnie kierownikiem artystycznym Orffy jest Dariusz Proszak, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. To jemu zespół zawdzięcza swoje sukcesy oraz ciągły rozwój. Grupa została założona w oparciu o idee niemieckiego pedagoga i kompozytora Karola Orffa. Aktualnie liczy około czterdziestu osób i składa się z trzech grup instrumentalnych: młodszej, starszej i przygotowawczej. Prezentuje opracowania różnorodnych utworów na instrumenty elektroniczne, głównie na keyboardy. Współpracuje z innymi grupami artystycznymi, m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca Anilana, zespołem tanecznym Busters czy łódzką Ogólnokształcącą Szkołą Baletową.

Uroczystość rozpoczynał polonez d-dur w wykonaniu wspomnianej już grupy Anilana. Następnie artyści zaprezentowali utwory muzyki klasycznej takich mistrzów jak Chopin, Mozart, Bach czy Beethoven. Publiczność wysłuchała także uwertury do opery "Carmen" i "Wesela Figara".
Uczniowie łódzkiej szkoły baletowej zaprezentowali taniec rycerski z "Romea i Juli"i oraz "Tango" z filmu Moulin Rouge. Po przerwie Orffa postawiła na muzykę współczesną. Umiejętności młodych instrumentalistów i wokalistów mogliśmy podziwiać w aranżacji piosenek z musicalu "Chicago", "Skrzypek na dachu" czy utworów Jeana Michaela Jarre'a.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

extra impreza i bardzo smaczny tort:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.