Facebook Google+ Twitter

26 kwietnia rozpoczyna się Skandia Maraton Lang Team

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-24 11:29

Ogólnopolski cykl ogólnodostępnych imprez w kolarstwie górskim - Skandia Maraton Lang Team - zainaugurują w niedzielę, 26 kwietnia zawody w Chodzieży. Od kwietnia do października amatorzy rowerowych maratonów będą mieli okazję wystartować w siedmiu wyścigach - Chodzieży, Puszczy Białowieskiej, Górach Sowich, Nałęczowie, Gdańsku, Olsztynie i Kwidzyniu.

Czesław Lang / Fot. Lang TeamW każdej z imprez przygotowano trasy o zróżnicowanej długości i stopniu trudności, a najdłuższy dystans - od 60 do aż 120 kilometrów - przeznaczony jest dla wytrwałych i wprawnych kolarzy- amatorów. Z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rowerem, organizatorzy wprowadzili w tym roku dystans nazwany rodzinnym, gdzie na trasie długości 10 km rywalizować będą mogły także rodziny z dziećmi.

- Od trzech lat organizujemy ten cykl imprez - przypomina dyrektor Skandia Maraton, Czesław Lang - a zainteresowanie jakim cieszył się w latach poprzednich skłoniło nas do wprowadzenie dystansu rodzinnego, przeznaczonego dla mniej wprawnych i najmłodszych uczestników. Chodzi nam o to, by zachęcać ludzi do uprawiania sportu, przyciągać do niego młodzież, promować zdrowy styl życia. Nie zapominamy jednak, że tego typu zawody, w których każdy może nie tylko zmierzyć się z innymi uczestnikami ale także spróbować pokonać własne słabości, powinny być przede wszystkim doskonałą zabawą.

Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandii, tytularnego sponsora cyklu, który sam chętnie startuje w popularnych kolarskich imprezach, podkreśla także pozasportowe aspekty udziału w tych wyścigach. Gospodarzami zawodów będą przecież piękne i atrakcyjne turystycznie miejscowości, jak Białowieża, Bielawa czy Nałęczów, których - jak uważa - być może nigdy byśmy nie odwiedzili, gdyby nie start w wyścigu.

Lang przejechał wszystkie trasy

- Miejsca, w których zostaną rozegrane poszczególne edycje Skandia Maraton 2009 są mi bardzo bliskie. W każdym z tych siedmiu miast jestem zakochany i mocno związany emocjonalnie - mówi Czesław Lang przed rozpoczynającym się 26 kwietnia w Chodzieży cyklem maratonów masowych w kolarstwie górskim.

- Wszystkie trasy bardzo mi się podobają. Pokonałem je w całości na rowerze bądź... quadem. Trasy są tak wyznaczone, by każdy mógł je spokojnie i bezpiecznie przejechać - dodaje wicemistrz olimpijski z Moskwy.

- Około trzystu osób to prawdziwi zapaleńcy - oni jeżdżą po całej Polsce i startują we wszystkich zawodach. W tym roku wprowadziliśmy wiele nowinek, które sprawią, że to grono z pewnością się powiększy.

Wśród wszystkich uczestników, którzy staną na starcie co najmniej sześciu z siedmiu wyścigów zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda - Mazda 2 - wybrana 'Samochodem Roku 2008'.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.