Facebook Google+ Twitter

26 lipca pojedziemy autostradą z Konina do Strykowa.

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-02 14:08

Przez rok od momentu otwarcia odcinka autostrady A2 z Konina do Strykowa będziemy jeżdzić za darmo. Oficjalne otwarcie planowane jest na 26 lipca.

W środę 26 lipca zostanie oddany do użytku odcinek autostrady A2 Konin - Stryków. Przez pierwszy rok jazda autostradą będzie bezpłatna, a później za przejazd 105 km zapłacimy 10 zł. Niedawno teren budowy wizytował minister transportu Jerzy Polaczek, który przejechał nowo wybudowanym odcinkiem autostrady A2 ze Strykowa do Emilii. - Jestem pod wrażeniem, pierwszy raz w życiu jechałem autostradą pod prąd - powiedział.

Minister chwalił się, że łódzki odcinek autostrady wybudowano w rekordowym tempie - 21 miesięcy. Powstanie autostrady A2 na odcinku Konin - Stryków pochłonęło 450 mln euro.

fot. CAFPP

- Czas dojazdu z Łodzi do Poznania skróci się o połowę. Poza tym autostrada będzie kolejnym argumentem dla inwestorów, którym przede wszystkim zależy na dobrej infrastrukturze - mówiła na konferencji prasowej Helena Pietraszkiewicz, wojewoda łódzki.

Wybudowana autostrada A2 oraz łódzki odcinek A1 (Stryków - Tuszyn) ma powstać do 2010 roku. Będzie to "półobwodnica" Łodzi, bezpłatna na terenie aglomeracji łódzkiej.

Wkrótce ma się również rozpocząć budowa drogi ekspresowej S-8 Wrocław - Łódź - Warszawa. W lipcu powinna też ruszyć budowa szybkiej kolei Łódź - Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.