Facebook Google+ Twitter

26 lipca ruszy autostrada A2 ze Strykowa do Konina

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-18 09:36

105-kilometrowy odcinek autostrady A2 od Strykowa do Konina zostanie oddany od użytku 26 lipca o godz. 19 - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W Łódzkiem będzie można na nią wjechać z węzłów w Strykowie, Emilii, Wartkowicach i Dąbiu.

W tej ostatniej miejscowości, położonej na granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego, tego samego dnia o godz. 11 odbędzie się uroczyste otwarcie. - Spodziewamy się premiera Jarosława Kaczyńskiego, ale nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia - mówi Andrzej Maciejewski, rzecznik GDDKiA.Na autostradzie trwają ostatnie prace przed dopuszczeniem jej do ruchu

Nie wszystko jednak jest gotowe. - Dobiega końca montaż ścian akustycznych, barierek ochronnych, ścinana jest trawa, poprawiamy jeszcze rondo w Emilii koło Zgierza - wylicza Małgorzata Jezierska, dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA.

Po otwarciu odcinka A2 ze Strykowa do Konina, autostradą będzie można dojechać do Nowego Tomyśla, położonego sto kilometrów od granicy z Niemcami. Jak zapowiedział minister transportu Jerzy Polaczek, do połowy przyszłego roku przejazd odcinkiem Stryków - Konin będzie bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uwaga na mosty mogą sie zawalić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.