Facebook Google+ Twitter

26. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w najbliższy weekend w Łodzi

26. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier rozpocznie się 3 października w Łodzi. W programie znalazło się blisko 250 punktów. Na imprezie pojawi się 150 rysowników i scenarzystów. Impreza trzeci raz odbędzie się w Atlas Arenie i po raz pierwszy w obiektach stadionu miejskiego.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressWśród gości tegorocznego festiwalu są amerykański rysownik Tom Grindberg, który ma na koncie komiksy z takimi bohaterami, jak Batman, Superman, Spider-Man, Daredevil; a także Simon Bisley, brytyjski twórca kultowych komiksów („Lobo”, „Slaine”, „Batman”, „Hulk”) i szkocki scenarzysta, autor serii „Lobo”, „Sędzia Dredd”, „Batman” - Alan Grant. W związku z premierą monumentalnej biografii na festiwal przyjedzie Grzegorz Rosiński, a wraz z nim jej autorzy: Patrick Gaumer i Piotr Rosiński. Ponadto Łódź odwiedzi Peter Snejbjerg, duński rysownik, znany z serii „Kaznodzieja” i „Hellblazer”.

Z publicznością spotkają się też Marco Rizzo i Lelio Bonaccors, autorzy komiksu „Jan Karski. Niedokończona misja”, Joana Afonso z Portugalii, Australijczyk Simon Hanselmann oraz wiceprezes wydawnictwa Marvel do spraw międzynarodowych, C.B. Cebulski. Polskę reprezentować będą m.in. Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Andrzej Nowakowski, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Janus, Janusz Pawlak.

Szczególnym wydarzeniem festiwalu będzie finał ESL Mistrzostw Polski w Grach Komputerowych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć zmagania graczy Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Łączna pula nagród wyniesie prawie 100 tys. zł. O mistrzowskie tytuły walczyć będą po cztery drużyny w każdej z kategorii gier. Wśród nich są znani gracze, którzy wielokrotnie występowali na międzynarodowych zawodach.

Na zakończenie mistrzostw laureaci rozegrają mecz pokazowy w Counter-Strike: Global Offensive ze specjalnie zaproszoną drużyną - Penta Sports. Dla uczniów festiwal organizuje konkurs na komiks „Bałuckie tajemnice”. W programie są również sesje dedykacji, warsztaty, panele dyskusyjne, konkursy, rysowanie na żywo. Zaplanowano blok poświęcony science fiction, przygotowano szereg wystaw.

Nie zabraknie stałych stref: Manga Corner, Star Wars, dziecięcej i targowej. - Nasz festiwal z roku na rok się rozwija - cieszy się Adam Radoń, dyrektor przedsięwzięcia. - Mamy też z miastem duże plany od 1 stycznia, ale to na razie tajemnica. Szczegóły programu można znaleźć na stronie.

Są też już dostępne bilety na festiwal: jednodniowy kosztuje 15 zł, karnet na dwa dni festiwalowe - 20 zł. Dzieci do 12 roku życia wchodzą na festiwal za darmo. Wstęp do Atlas Areny w sobotę będzie możliwy w godz. 9-20, a w niedzielę w godz. 9-18.

Dariusz Pawłowski (aip)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Łódź


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.