Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12677 miejsce

26 nowych trolejbusów Solaris Trollino trafi do Salzburga

Miejski przewoźnik z Salzburga zakupił 26 nowych trolejbusów. Wszystkie będą posiadać najnowszą stylistykę Metro Style. Od lat Salzburg inwestuje w ekologiczny i cichy transport zasilany prądem elektrycznym.

Solaris Trollino 18 MetroStyle w barwach Salzburger Lokalbahnen na tle Twierdzy Hohensalzburg. Zdjęcie zostało opublikowane za zgodą Solaris Bus & Coach. / Fot. Solaris Bus & Coach/CegelecW ramach rozbudowy sieci transportu publicznego, miejski przewoźnik Salzburg Lokalbahnen zainwestował w 26 nowych przegubowych trolejbusów marki Solaris Trollino MetroStyle z podpoznańskiego Bolechowa. Zamówienie może zostać zwiększone o kolejne 14 sztuk pojazdów zasilanych prądem elektrycznym. Dostawy odbywać się będą do 2017 roku.

Najnowsze Solarisy Trollino, które zakupiło austriackie miasto, oferować będą pasażerom najnowszy design i najwyższej jakości wnętrze z ciekawymi rozwiązaniami. Wyglądem odbiegają od gdyńskich trolejbusów. Przednia szyba założona jest pod kątem, co daje większą przestrzeń w kabinie kierowcy. Solaris Trollino 18 MetroStyle w barwach Salzburger Lokalbahnen na tle Twierdzy Hohensalzburg. Zdjęcie zostało opublikowane za zgodą Solaris Bus & Coach. / Fot. Solaris Bus & Coach/Cegelec

Trollino dla Salzburga, posiadać będą elektryczny osprzęt dostarczony przez francuski koncern Cegelec, specjalizujący się w produkcji napędów elektrycznych do pojazdów komunikacji miejskiej.

Przewoźnik z austriackiego miasta eksploatuje już 25 trolejbusów Solaris Trollino 18, które zostały dostarczone z Bolechowa w latach 2009-2012.

Solaris Bus&Coach S.A. jest znanym na całym świecie, producentem pojazdów transportowych. W swojej ofercie posiada autobusy miejskie i międzymiastowe, tramwaje, a także wspomniane wyżej trolejbusy. Pojazdy tej marki można spotkać w polskich miastach, m.in. w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Panie Andrzeju, dzisiaj dostałem wspaniały prezent na Mikołajki od Redakcji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak potrafi !!! Brawo Solaris !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.