Facebook Google+ Twitter

26. Przegląd Autorskich Kabaretów Amatorskich

W krakowskim klubie Rotunda w dniach 25-28 marca odbędą się półfinały PAKI. Wystąpi 20 kabaretów, w tym m.in. Kabaret Macież, Babeczki z Rodzynkiem, Dasza Von Yock. Bilety do nabycia od 18 marca na stronie stowarzyszenia oraz od 22 w kasach Rotundy.

Po raz 26. odbędzie się na krakowskich Oleandrach Przegląd Autorskich Kabaretów Amatorskich. Impreza corocznie przyciąga nie tylko bardzo dużą liczbę uczestników, ale również sporą widownię.

W wyniku kwalifikacji do drugiego etapu przeszło 46 kabaretów. Można je było oglądać od 25 lutego we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Z tej liczby zespołów zostało wybranych 17 półfinalistów. Ich występy będzie można zobaczyć pod koniec marca w Krakowie. Aby dotrzeć do fazy półfinałowej, należało przejść przez sito kwalifikacji. W I fazie należało przesłać nagranie wideo. Jeżeli podobało się ono komisji, kabaret miał okazje przedstawić 35-minutowy program na scenie przed publicznością. Komisja mogła przerwać go po 15 minutach, uznając występ za słaby.

Zapewniony udział w półfinałach mają te kabarety, które zdobyły Grand Prix, pierwszą lub drugą nagrodę w poprzednich festiwalach. W tym roku chęć ponownego udziału w imprezie zgłosiły Kabaret Macież (GP) i Dasza Von Yock (I nagroda). Spośród półfinalistów zostanie wyłonionych 7 finalistów i 4 grupy do Wieczoru Ostatniej Szansy.

Przedsmak emocji możemy poczuć już podczas 26. Przeglądu Kabaretów PAKA. Widzowie pomiędzy 14 a 18 marca będą mogli obejrzeć występy tak znanych grup jak: Ani Mru- Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Tomasz Jachimek czy Kabaret Młodych Panów. Oprócz występów organizatorzy zapewnili imprezy towarzyszące - koncerty, panele dyskusyjne, a nawet mecz piłkarski.

Dla tych którzy nie załapali się na występy w Rotundzie mam świetną wiadomość. Tegoroczny koncert galowy odbędzie się na ulicy Krupniczej w Audytorium Maximum 18 marca o godzinie 18. Wystąpią laureaci oraz Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy. B i Robert Kasprzycki. Całość poprowadzi znany konferansjer Piotr Bałtorczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.