Facebook Google+ Twitter

26 stycznia trafi do księgarń "Życie bez zasad i inne eseje"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-27 16:43

Na prezentowany tom składają się trzy eseje: tytułowy Życie bez zasad, Hodowcy ostryg z Wellfleet (należącego do zbioru Cape Cod) oraz Ostatnie dni Johna Browna.

Okładka / Fot. Rebis26 stycznia trafi do księgarń ŻYCIE BEZ ZASAD I INNE ESEJE, Henry'ego Davida Thoreau. To trzecia publikacja tego autora wydana przez REBIS. Wcześniej ukazały się Walden, czyli życie w lesie oraz Obywatelskie nieposłuszeństwo.

Na prezentowany tom składają się trzy eseje: tytułowy Życie bez zasad, Hodowcy ostryg z Wellfleet (należącego do zbioru Cape Cod) oraz Ostatnie dni Johna Browna. Są one wyrazem amerykańskiego transcendentalizmu, nurtu odrodzenia społecznego, literackiego i filozoficznego, który w połowie XIX wieku rozkwitł na krótko w Nowej Anglii.

Choć eseje te powstały w epoce tak odległej, to jednak śmiało podnoszone kwestie etycznych i moralnych wyborów dokonywanych przez obdarzonego wolną wolą człowieka przesądzają o ich nieprzemijającej wartości, która zwłaszcza dziś - w świecie pełnym pułapek - warta jest przypominania.


Dom Wydawniczy REBIS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.