Facebook Google+ Twitter

26. Warszawski Festiwal Filmowy. Będzie się działo!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-08 12:37

Już dziś o godzinie 20 rozpocznie się uroczysta inauguracja 26. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Główną atrakcją wieczoru będzie premiera filmu w reżyserii Alexeya Uchitela „Na końcu świata”. Film, opowiadający o czasach II wojny światowej, to rosyjski kandydat do Oscara. Na WFF powalczy w Konkursie Międzynarodowym.

 / Fot. Wikimedia CommonsWarszawski Festiwal Filmowy, który ćwierć wieku temu wystartował jako skromna impreza studencka, w 2009 roku dołączył do grona najważniejszych wydarzeń filmowych. Rok temu Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF), zaliczyła WFF do elitarnej kategorii „międzynarodowych niespecjalistycznych festiwali konkursowych”.

W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć filmy z blisko 50 krajów, w tym niemal 20 z krajów Europy Wschodniej. Na festiwalu nie zabraknie również produkcji pochodzenia azjatyckiego czy argentyńskiego.

Filmy oceniane będą przez międzynarodowe jury, w którym zasiądą również Polacy, m.in. Andrzej Jakimowski, reżyser głośnego filmu fabularnego „Sztuczki”. Jednak nie tylko eksperci będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat obrazów, prezentowanych na WFF. Każdy widz otrzyma kupon, na którym będzie mógł zaznaczyć, jak ocenia dany film. Wyniki Plebiscytu Publiczności ogłoszone zostaną w nocy z 17 na 18 października. O Nagrodę Publiczności walczą wszystkie filmy wyświetlane podczas festiwalu. Nagroda ta niezwykle ważna jest dla dystrybutorów filmowych - często filmy najwyżej oceniane przez publiczność warszawskiego festiwalu, zostają wyświetlone na ekranach polskich kin.

Ciekawą propozycją tegorocznego festiwalu są również otwarte warsztaty montażowe, gdzie osoby zainteresowane montażem będą mogły nie tylko wysłuchać wykładu dotyczącego rozwoju montażu filmowego, technik i sposobów montowania filmu, ale również zobaczyć jak od strony praktycznej wygląda montaż nakręconych scen filmowych. Polskie Stowarzyszenie Montażystów na warsztaty zaprasza do KINOTEKI w środę 13 października.

Warszawski Festiwal Filmowy potrwa do 17 października. Więcej informacji o WFF, program, opisy filmów i wszelkie niezbędne dane znajdziemy na oficjalnej stronie festiwalu: [a]www.wff.pl;www.wff.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pyro
  • pyro
  • 06.11.2010 16:56

działo to się w ramach poznańskiej burzy kulturalnej. Dla amatorów wysokiej kultury z Poznania polecam stronę http://www.2016poznan.pl/ - znajdziecie tam informacje o wydarzeniach kulturalnych, darmowe wejściówki, jak i świetne filmiki promujące miasto, do oglądania których gorąco zapraszam!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.