Facebook Google+ Twitter

26-letnie mięso do utylizacji

Główny Inspektorat Weterynarii zatrzymał 2,5 tys. puszek z mięsem ze Szwecji, które trafiło do polskich odbiorców. Żywność ta była niegdyś zapasem wojennym Szwedów. Została wyprodukowana w latach 1982-93.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Potstickers_RTE.jpgPo przeprowadzonej kontroli, Główny Inspektorat Weterynarii "zaaresztował" żywność pochodzącą z 12 polskich firm. To 2,5 tys. puszek z importu szwedzkiego, które zawierały mięso mające nawet 26 lat.

Cały problem szwedzkiego mięsa, to przede wszystkim brak jego pełnej dokumentacji. GIW podkreśla, że nie można było zidentyfikować partii produktu. Puszki nie miały także specjalnego oznakowania, które jest wymagane przez unijne prawo. Według inspektora sanitarnego mięso, samo w sobie, nie jest niezdrowe. Mogło być niesmaczne, ale nie było szkodliwe dla zdrowia.

Żywność ta, była niegdyś zapasem Szwedów w razie wojny. Po wejściu Szwecji do Unii Europejskiej, puszki weszły w posiadanie prywatnych przedsiębiorstw szwedzkich. Następnie ich część została sprzedana do polskich firm w celach gastronomicznych.

GIW zapewnia, że całość starego produktu zostanie zutylizowana. Zajmą się tym jednostki powiatowe.

Źródło: Serwis tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do poczytania link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.