Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17622 miejsce

27.02.16|Warszawa TZN XENNA i goście

27.02.16|Warszawa Klub Fugazi TZN XENNA i goście - Jubileuszowe 50 urodziny DYNI HATESTORY - FIRENZE - VUJEK VASYL - DOBRA DOBRA - ZERO GAIN - KARA - ŁAP PUNKA ul.Mińska 65 Warszawa bilety 20/30PLN

PLAKAT / Fot. archiwum zespołu TZN XENNA27.02.16|Warszawa Klub Fugazi
TZN XENNA i goście - Jubileuszowe 50 urodziny DYNI
HATESTORY - FIRENZE - VUJEK VASYL - DOBRA DOBRA - ZERO GAIN - KARA - ŁAP PUNKA

ul.Mińska 65
Warszawa
bilety 20/30PLN

Hatestory
Zespół zadebiutował 16 lutego 2008 w Warszawie z okazji ogólnopolskiego zlotu fanów „The Cure” z cyklu imprez pod szyldem Gothoteka. Dwaj członkowie zespołu wywodzą się ze składów rozwiązanego cztery lata wcześniej zespołu „Eva” i wariackiej grupy „Miguel & the living dead”, która z powodzeniem koncertowała na undergroundowych scenach Europy. Muzyka Hatestory nawiązuje do zimnofalowych brzmień lat 80., adresowana jest do słuchaczy spod znaku postpunk/gothic/deathrock. Obecny skład to:
Klaudia – głos, Slavik (Eva, Miguel & the living dead, Radio T.) – gitara, September (Eva, One million Bulgarians, Miguel & the living dead, Cytadela, TZN Xenna) – bas, Stach (Syrbski jeb, Noiseowizna) – perkusja.Firenze
Firenze powstało w 2011 roku w Warszawie z inicjatywy PeeMa - lidera LD50, Smoły z Nowego Świata (Cytadela, Partia, Inhalators) oraz Bolka - perkusisty LD50. Premierowy utwór Firenze pt. "Wolniej" ukazał się w 2011 roku na winylowej składance "Warsaw Hardcore Punk Attack Vol. 1". W 2012 roku do zespołu dołączył drugi gitarzysta - Majster.
W 2013 roku ukazała się Epka "Firenze" (Lou & Rocked Boys)
W 2014 roku ukazała się płyta Firenze pt. "Hipokryzja nic nie zmieni" (Lou & Rocked Boys)
2015- Bolka na perkusji zastąpił Dedi (Utrata Skład, Biegli i inne)Łap!Punka
Piaseczyńsko-warszawska punkowa drużyna, nawiązująca do klasycznego, wysokoenergetycznego punka, w którym między krzykiem, a zmianami tempa, jest też miejsce dla nieoczekiwanych, brudnych melodii.

Pierwszy koncert zagrali w listopadzie 2012, a na jesieni 2013 Jimmy Jazz Records wydało ich pierwszą płytę (produkcja DIY). Obecnie ogrywają koncertowo materiał na drugą płytę, którą zamierzają wydać na wiosnę 2016.
Mają swoją małą, ale oddaną publiczność-przyjaciół, starych i młodych, łysych i z irokezami.
Korzenie kapeli sięgają zamierzchłych czasów, czują się spadkobiercami tradycji piaseczyńskiego Regimentu Odrodzenia i Snap! -u.
Zespół tworzą: Kisiel – wokal, Duńczyk – gitara, Michał – bas, Kanał – perkusja.


Vüjekväsyl,
czyli artysta znany uprzednio jako Wasyl.
Vüjekväsyl działa na warszawskiej scenie muzycznej od 1987 roku. Najbardziej znany był jako założyciel zespołu Cytadela, popularnego na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia jako legenda rodzimego undergroundu. Cytadela przeżywała drugie wcielenie od 2004 roku, po wydaniu płyty „Gdy idę przez most". Płyta ta, jak i trzy następne („Królowa Śniegu” 2006, „RED SQL” 2009, „Bękart” 2011), były próbami przeniesienia estetyki nowej fali w wiek dwudziesty pierwszy. Śmiało wychodząc z getta ponurych brzmień lat 80-tych, Cytadela mocno odcinała się od tak modnej tęsknoty za latami 80-mi i PRL-em, zjednując sobie tyluż zwolenników co przeciwników.
Efektem współpracy z ostatnim perkusistą Cytadeli – Darkiem Dynowskim (znanym też z TZN Xenna) oraz gitarzystą Irkiem Knyziakiem była pierwsza solowa płyta Vüjkaväsyla o wymownym tytule „665”. Płytę promuje teledysk do utworu „Małe zło”. W ubiegłym roku do zespołu na stałe dołączył ceniony perkusista sesyjny Sławek Kazulak.
Obecnie zespół zakończył pracę nad drugą płytą p.t. „Twarze złe”, która ukazała się 30 listopada 2015 roku. Płytę promował singiel zawierający dwa utwory oraz teledysk do utworu „Kiedy znów nadejdzie dzień”. Płyta została nagrana we własnym studiu zespołu, nakładem kilkuset godzin ciężkiej pracy.
Charakter płyty odbiega od tego co zwykło się uważać za rock alternatywny, głównie za sprawą swoistej mieszanki stylów. Sławek Kazulak, w przeszłości współpracujący ze znanym kubańskim perkusistą, Jose Torresem, nagrał oprócz partii perkusji klasycznej dodatkowe partie perkusji etnicznej. Tym samym perkusja na płycie przypomina nieco produkcje Talking Heads z czasów współpracy z Brianem Eno. Brzmienie płyty jest poniekąd zdominowane przez wielowarstwowe tekstury perkusyjne. Vüjekväsyl sięgnął po raz pierwszy w życiu po bas bezprogowy, wymagający instrument i jeśli można doszukiwać się inspiracji muzycznych, nasuwają się skojarzenia z grającym na podobnym instrumencie basistą zespołu Bauhaus, Davidem J, bądź z basistą „Japan” - nieżyjącym już Mickiem Karnem. Irek Knyziak, znany z zimnych, ascetycznych riffów zaserwował na płycie swoje ulubione brzmienia elektryczne ale sięgnął również po gitarę 12-strunową i pianino. Aby odtworzyć tę złożoność brzmień na koncercie, do zespołu dołączył znany z kapeli Joanna Makabresku – Adam Wasilkowski. Adam załadował do samplera wszystkie te brzmienia melodyjne i perkusyjne, które trudno byłoby zagrać na żywo bez dodatkowej małej orkiestry. W efekcie pewne partie gitar akustycznych, perkusji a nawet solówek uwalniane są z samplera z charakterystycznym elektrycznym zgrzytem, znanym z „samplerowych” kapel, takich jak n.p. legendarny The Young Gods.Dobra Dobra...

Dobra-Dobra… Złotoryjska kapela założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała ravciosa Chmielewskiego (bas voc.) Obaj grali jeszcze w latach osiemdziesiątych w kapeli NEO-HAOS. Po ponad dwudziestu latach postanowili ponownie połączyć siły by coś jeszcze „nim starość rozśmieszy” zrobić na scenie punkowej.
Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. Kapela koncertuje głownie lokalnie ku uciesze zastępu zuchów, kółka geriatrycznego i swojej. Na zrzędliwe stwierdzenia typu Rock jest martwy, Punk-Rock umarł, zgodnie odpowiadają:
- Dobra-Dobra… Nie pierdol.

Zero Gain

ZERO GAIN - kapela hc punk powstała w czerwcu 2014 roku w Trzcielu . Tworzą go ludzie , którzy wcześniej grali w takich zespołach jak WHY NOT , PENNERS (Mały, Julek), MUCHOZOL, ADP (Karate). Pomysł stworzenia ZERO GAIN padł od "Małego" i "Julka" .Pierwszym problemem był brak pełnego składu. Bębny i bass był obstawiony bo pomysłodawcy borykali się z tymi instrumentami od lat. Pozostawało pytanie czy jedna gitara czy dwie i co z vocalem? Po niedługim namyśle gitarę objął "Mischa" a drugą i vocal "Karate", którego najtrudniej było odnaleźć ponieważ odległość spowodowała brak kontaktu przez ok 15 lat , gdyż mieszka pod Zieloną Górą . Ale kontakt został nawiązany i cztery dni po spotkaniu odbyła się pierwsza próba, a po pięciu próbach pierwszy koncert na Festiwalu "Hey Ho Ramona". Do tej pory zespół zagrał kilka koncertów, m.in. Trzciel , Opalenica , Jarocin.Warszawa.Zielona Gora... Większą uwagę skupił na próbach i tworzeniu materiału , który zarejestrowany został w studio. Teraz z niecierpliwością czeka na pierwszą płytę , która niebawem się ukarze oraz promowanie jej grając koncerty.


KARA
Zespòł Kara powstał prawie 5 lat temu na warszawskiej pradze w studio Rumoria.
Od poczàtku w składzie jest Kesur, ktòry gra na basie,jest też muzykiem Antidotum i Tzn Xenna ,Kri - bębny także Antidotum i Morus, Dominik gitara, ròwnocześnie Nail to the coffin. Pierwszym śpiewakiem był Kuba (Delicje) ale od dłuższego czasu na mikrofonie pięść zaciska Tony Kinsky.
Gramy punk rock ,teksty piosenek to spostrzeżenie rzeczywistości ,mòwiá o emocjach ,agresji, samotności, uzależnieniach, śmierci , anarchi i wolności.
Zagraliśmy cztery koncerty m.in. Na Ada Puławska I Przychodnia skłot .
Płyta już wkròtce będzie nagrana i trafi do dystrybucji na całym świecie.


|26.02.2016| Art Of Riot Klub Svejk Poznań
https://www.muno.pl/forum/thread/26969/
27.02.16|Warszawa Klub Fugazi
TZN XENNA i goście - Jubileuszowe 50 urodziny DYNI
HATESTORY - FIRENZE - VUJEK VASYL - DOBRA DOBRA - ZERO GAIN - KARA - ŁAP PUNKA
https://www.muno.pl/forum/thread/26982/
|05.03.16| TZN XENNA & BANG BANG & PUNKOZAUR Fabryka Kultury Zgrzyt Ciechanów
https://www.muno.pl/forum/thread/26949/
|06.03.16| koncert Apteka klub NRD TORUŃ
https://www.muno.pl/forum/thread/26983/
|19.03.16| koncert APTEKA Poznań Tattoo Konwent & Yucky Showroom 2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26973/
|19.03.16| TZN XENNA LEGNICA
https://www.muno.pl/forum/thread/26976/
|16.04.16| TZN Xenna & De Łindows Opole
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
https://www.muno.pl/forum/thread/26953/
|25.06.16| Apteka | Czochraj Bobra Fest 2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26974/
|25.06.16| TZN XENNA |Czochraj Bobra Fest 2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26984/
MANDAT|05.08.16|M.E.B.P Fest vol. 7/2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26979/
DE ŁINDOWS |06.08.16|M.E.B.P Fest vol. 7/2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26981/
|06.08.16|TZN XENNA|M.E.B.P Fest vol. 7// 2016
https://www.muno.pl/forum/thread/26985/
|29.10.16| W STARYM KINIE POZNAŃ TZN Xenna * Bulbulators * QULTURKA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.