Facebook Google+ Twitter

27 maja wyrok w sprawie zabójstwa Przemyka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-20 16:24

27 maja sąd ogłosi wyrok w sprawie byłego milicjanta i zomowca Ireneusza K. oskarżonego o śmiertelne pobicie Grzegorza Przemyka. Dziś wygłoszone zostały mowy końcowe.


Prokurator zażądał dla Ireneusza K. dziesięciu lat więzienia. Według oskarżyciela publicznego, nie ma wątpliwości, że podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czynu. Dodatkowo prokurator chce, aby sąd uznał to za zbrodnię komunistyczną. Jednocześnie prokurator wniósł o zastosowanie wobec oskarżonego przepisów o amnestii i tym samym złagodził mu karę o połowę, czyli orzekł wyrok 5 lat więzienia.

Według prokuratora Roberta Skawińskiego, o tym, że to właśnie Ireneusz K. odpowiada za śmierć Przemyka przesądzają zeznania jego przyjaciela Cezarego Filozofa, który razem ze zmarłym maturzystą został zatrzymany w 1983 roku na komisariacie MO na warszawskiej Starówce. Prokurator powiedział, że Cezary Filozof, całe zdarzenie wielokrotnie opisywał podczas śledztwa.

Reprezentująca ojca Grzegorza Przemyka oskarżycielka posiłkowa domaga się, aby sąd uznał Ireneusza K. winnym śmierci Grzegorza Przemyka i skazał go. Mecenas Ewa Milewska - Celińska nie określiła wysokości kary, której się domaga. Jak podkreśliła, zarzucane Ireneuszowi K. czyny nie uległy przedawnieniu.
Głos zabrał też sam ojciec Grzegorza - Leopold Przemyk. Powiedział, że prosi sąd o wydanie surowego i sprawiedliwego wyroku.

Obrońca Ireneusza K. wniósł w pierwszej kolejności o uniewinnienie byłego milicjanta. Jednocześnie jednak stwierdził, że stawiany zarzut przedawnił się.

Ireneusza K. nie było dziś na sali rozpraw.

M. Melnarowicz/IAR/apl/kusiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.