Facebook Google+ Twitter

27 marca - urodziny w Teatrze Kamienica

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-22 18:51

27 marca 2010 r. Teatr Kamienica obchodzi swoje pierwsze urodziny. Rocznica zbiega się z Międzynarodowym Dniem Teatru oraz z setnym przedstawieniem sztuki pt.: „Mój Dzikus” (26.03) komedii małżeńskiej, w brawurowym wykonaniu Justyny Sieńczyłło, bijącej rekordy popularności.

 / Fot. Stach Leszczyński PAPPierwsze urodziny Teatr Kamienica będzie świętował wraz z publicznością, którą zaprasza na grany tego dnia spektakl „Botox”(27.03). Nie zabraknie tortu i lampki szampana.

Rok temu, podczas uroczystej Gali, symbolicznego otwarcia teatru dokonała Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Twórcą i dyrektorem Teatru jest Emilian Kamiński.

Teatr Kamienica dzięki bogatemu repertuarowi cieszy się ogromnym uznaniem Warszawiaków. W ciągu minionego roku odbyło się 15 premier. Spektakle są przygotowywane z myślą o widzach wymagających jak i tych, którzy cenią sobie lżejszą rozrywkę. Wśród propozycji są kabarety z okresu międzywojennego („Ordonka z Kamienicy”, „Piękne Panie i Panowie”), sztuki współczesne poruszające aktualne tematy („Mój dzikus”, „Botox”), przedstawienia z elementami muzycznymi („Testament Cnotliwego Rozpustnika”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”) oraz przejmujące spektakle egzystencjalne (recital Anny Chodakowskiej „Msza Wędrującego”’, monodram Jacka Kawalca „Ta cisza to ja...”).

W repertuarze zostały również uwzględnione potrzeby najmłodszych widzów. Od 13 marca br. na deskach teatru dzieci mogą zobaczyć przedstawienie pt. „Trzy świnki i wilk”.
W niedalekiej przyszłości planowane jest wystawienie sztuki o życiu polskiej aktorki filmowej, międzynarodowej gwiazdy kina niemego - Poli Negri.

Oprócz spektakli repertuarowych w Teatrze Kamienica odbywają się liczne gościnne występy, wystawy, wernisaże, koncerty, gale itp.

Emilian Kamiński stworzył teatr, którego misją jest nie tylko dawanie godziwej rozrywki, ale również niesienie pomocy potrzebującym. Teatr Kamienica współpracuje z zakonem Ojców Kapucynów w ramach akcji charytatywnej „Jadłodajnia Miodowa”, wspierając budowę jadłodajni dla bezdomnych i ubogich. W grudniu 2009 roku Emilian Kamiński znalazł się w gronie wybitnych osobistości, których dobroczynna działalność oraz wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka zyskała uznanie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Od 2010 roku Emilian Kamiński jest Honorowym Ambasadorem Warszawy. Tytuł ten otrzymują twórcy i animatorzy kultury, cieszący się uznaniem i autorytetem w kraju
i zagranicą. Ponadto otrzymał tytuł Europejczyka Roku 2009 w dziedzinie kultury oraz Ambasadora Europejskiego Roku 2010 - roku walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.


***
Teatr Kamienica mieści się przy Al. Solidarności 93 – tuż przy Placu Bankowym. Powstał w
zabytkowej kamienicy zbudowanej w 1910 roku w stylu secesji geometrycznej, która ocalała w czasie II wojny światowej. Na około 2000m2 suteren, piwnic i parteru są trzy sceny: „Scena Parter” na 100 osób widowni, „Piwnica Warsza” na 100 osób oraz „Scena Oficyna” na 350 osób. Jego twórcą
jest Emilian Kamiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.