Facebook Google+ Twitter

27 października „Mistrzowie w sypialni” zagoszczą w Blue City!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-24 11:24

27 października od godziny 11: 00 zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy do udziału w warszawskich obchodach Światowego Dnia Gry Wstępnej! Wydarzenie odbędzie się w Galerii Handlowej Blue City na poziomie +1.


27 października od godziny 11: 00 zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy do udziału w warszawskich obchodach Światowego Dnia Gry Wstępnej!
Wydarzenie odbędzie się w Galerii Handlowej Blue City na poziomie +1.
W programie m.in.: godzinne spotkanie ze znanym z mediów seksuologiem profesorem Zbigniewem Izdebskim, artystyczne zdjęcia jako „Mistrz w sypialni”, konkurs z nagrodami (główna nagroda: indywidualny warsztat poprowadzony przez profesora Zbigniewa Izdebskiego).
Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego.
Informacje o Ogólnopolskim Programie Zdrowia Seksualnego
Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego to zainicjowana przez Polpharmę kampania społeczna promująca zdrowie seksualne i uświadamiająca różnym grupom społecznym, jak ważna jest ta sfera życia.
Z tematem zdrowia seksualnego ciężko się zmierzyć nawet lekarzom. Badania wskazują, że aż 73% pacjentów nigdy nie zostało zapytanych przez lekarza o ich zdrowie seksualne, 24% pacjentom takie pytanie lekarz zadawał sporadycznie, a tylko 3 % - często. Lekarze nie zawsze wiedzą, jak zapytać pacjenta o tę sferę zdrowia, co uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy.
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego realizowane są działania kierowane zarówno do środowiska medycznego, jak i do pacjentów,
ich bliskich oraz całej opinii społecznej. Autorom programu zależy na przekonaniu
każdego Polaka,że również
i on ma prawo do szczęścia, na które składa się m.in. możliwość czerpania radości z życia erotycznego.
Prawa seksualne stanowią fundamentalne i uniwersalne prawa człowieka. Deklaracja Praw Seksualnych WHO (World Health Organization) z 2002 roku obejmuje między innymi:
•prawo do przyjemności seksualnej, uznając ją za źródło fizycznego, psychologicznego, intelektualnego i duchowego dobrostanu;
•prawo do odrębności seksualnej, integralności oraz bezpieczeństwa seksualnego ciała. Człowiek może podejmować niezależne decyzje dotyczące własnego życia seksualnego, zgodne z własną moralnością i etyką społeczną;
•prawo do wolności seksualnej, do wyrażania pełni potencjału seksualnego,
z wykluczeniem wszelkich form przymusu seksualnego, wykorzystywania
oraz nadużyć;
•prawo do wyczerpującej edukacji seksualnej, w którą powinny być zaangażowane wszystkie instytucje społeczne;
•prawo do informacji seksualnej opartej na badaniach naukowych;
•prawo do seksualnej opieki zdrowotnej, która powinna być dostępna w celu zapobiegania i leczenia wszelkich problemów, chorób i zaburzeń seksualnych.
(Iwona Kubicz)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.