Facebook Google+ Twitter

27 procent Polaków pracuje na umowach śmieciowych. To rekord w Europie

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że aż jedna trzecia Polaków pracuje na umowach tymczasowych. Co więcej, liczba pracowników zatrudnionych na umowach tymczasowych ciągle rośnie. To rekord, wyprzedzamy pod tym względem nawet biedniejsze kraje, takie jak Rumunia i Litwa.

 / Fot. AlainV, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Typicalbusyoffice20050109.jpg&filetimestamp=20051013171840Na umowach czasowych pracują najczęściej ludzie młodzi, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia. Na etacie nie pracuje aż 65 procent dwudziestoparolatków i 85 procent 24-latków, stawiających pierwsze kroki w karierze zawodowej. Co gorsza, liczba Polaków, zatrudnionych na umowach śmieciowych, może być w rzeczywistości jeszcze wyższa, bowiem Komisja Europejska nie uwzględniła w raporcie samozatrudnionych.

Czytaj także: Oburzeni protestują przeciwko umowom śmieciowym

W innych krajach sytuacja nie jest tak dramatyczna. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w Finlandii umowy na czas określony dostają tylko praktykanci i stażyści, w Holandii po odbyciu stażu młodzi są zatrudniani na stałe. Z kolei we Włoszech umowy tymczasowe otrzymują tylko ludzie pracujący na zastępstwach.

Dlaczego pracujemy na umowach czasowych? Powodów jest wiele: obawiamy się bezrobocia, boimy się kryzysu, nie możemy znaleźć innej posady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 22.12.2011 16:24

to są "zdobycze" demokratycznej Polski,z komuny do feudalizmu jak za średniowiecza .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.