Facebook Google+ Twitter

27. rocznica zamachu na Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 07:25

Dziś, w 27. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, w warszawskim kościele Św. Anny środowisko akademickie będzie wspominać ocalenie Ojca Świętego. Msza Św. rozpocznie się o godz. 19.30, potem zaplanowano czuwanie i modlitwę natomiast o godz. 21.00 rozpocznie się Msza Św. o beatyfikację Jana Pawła II, a o 21.37 uroczystości zakończy ulubiona pieśń Ojca Św. - "Barka".

Jak podkreśla rektor kościoła Św. Anny ks. Bogdan Bartołd 13 maja to szczególny dzień dla środowiska akademickiego Warszawy.

Jak zaznacza ks Bartołd do Warszawy przybył Krzyż Wdzięczności z Ukrainy. Krzyż wędruje po stolicach europejskich. Uznaliśmy dodaje rektor kościoła Św. Anny, że życie Jana Pawła II było takim życiem według krzyża Chrystusowego, to było życie naznaczone cierpieniem. Ks. Bogdan Bartołd zaprasza do chwil duchowego trwania z Janem Pawłem II przy Krzyżu Wdzięczności z Ukrainy.

13 maja podczas audiencji na Placu Świętego Piotra w 1981 roku o godzinie 17.17, turecki zamachowiec Ali Agca strzelił do papieża. Ojciec Święty, który w odkrytym samochodzie objeżdżał plac, pozdrawiając wiernych, został ciężko ranny. Przewieziono do natychmiast do kliniki Gemelli i poddano kilkugodzinnej operacji. Na wieść o zamachu wiekszość stacji radiowych i telewizyjnych na świecie przerwała program i informowała o stanie zdrowia papieża. Tym dramatycznym chwilom towarzyszyła niepewność o życie Ojca Świętego. Na wezwanie polskich biskupów, w całym kraju rozpoczęły się modlitwy i nocne czuwania w intencji Jana Pawła II.

Jak wspomina ks. Bogdan Bartołd, 27 lat temu Polacy przeżywali bardzo trudne chwile. Wówczas ksiądz Bartołd był na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wtedy jako student i podkreśla, ze wielkie tłumy ludzi były w kościele Św. Anny. Podkreśla, że Polacy wtedy przezywali bardzo trudne chwile, umierający kardynał Stefan Wyszyński i ciężko ranny Jan Paweł II. Ks. Bogdan Bartołd zaznacza, że pamięta modlitwę tych młodych ludzi, którzy wołali:"Boże, ratuj nam papieża, On jest nam potrzebny" i Bóg wysłuchał tych modlitw i dał jeszcze tyle lat życia naszemu Ojcu Świętemu dodaje rektor kościoła Św. Anny.

Jan Paweł II przypisywał swoje ocalenie opiece Matki Boskiej Fatimskiej, strzały padły bowiem w rocznicę objawień fatimskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.